- Reklama -

Street Workout Biłgoraj na podium

7 listopada w Opolu odbyły się II Mistrzostwa Opolszczyzny – Calisthenics challenge. Zawodnicy z całej Polski rywalizowali w zawodach zorganizowanych przez tamtejszy klub Body Challenge – Centrum Kalisteniki oraz Polski Związek Kalisteniki i Street Workout.

Zawodnicy zmierzyli się w konkurencjach siłowo-wytrzymałościowych w 3 etapach.

1. etap – Max reps Zawodnik w czasie 90 sekund miał do wykonania kolejno maksymalną ilość powtórzeń w: Muscle Up (wejście siłowe)

  • Pull ups (podciąganie na drążku)
  • Dip (pompka na poręczach)
  • Push ups (pompka na ziemi)

W kolejnym etapie zawodnicy mieli zapętlić jak najwięcej razy wcześniej przygotowany set składający się z 5 ćwiczeń, w czasie 5 minut.

W 3. etapie – finale zawodnicy mieli do wykonania kolejny wymagający set w jak najkrótszym czasie, który decydował o wyniku zawodów.

- Reklama -

– Poziom zawodów był niesamowicie wysoki i jednocześnie wyrównany, o końcowym werdykcie decydowała walka o każde powtórzenie. Mimo odległości, jaka dzieli Biłgoraj i Opole, warto było wziąć udział w tym wydarzeniu. Świetna organizacja i przebieg zawodów w zupełności wynagrodziły wszystkie trudny związane z przygotowaniem do zawodów – mówi Dominik Paluch, prezes i zawodnik Klubu Street Workout Biłgoraj.

Wyniki

Zwycięzcy +70:
Kacper Panaś
Tomasz Strojny
Darek Nakonieczny

Zwycięzcy -70:
Kamil Nakonieczny
Dominik Paluch
Szymon Kazimierczak

Kobiety:
Kamila Kubik
Paula Gorlo
Karolina Rzeźnik

~Kuliński Michał

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.