Krystyna Deryło- główny

- Reklama -

Staruszki nie dały się nabrać (film)

Wczoraj w godzinach popołudniowych trzy mieszkanki Biłgoraja odebrały telefony od oszustów podających się za policjantów. Chcieli oni wyłudzić od kobiet oszczędności, te jednak szybko się zorientowały, że mają do czynienia z oszustem. Chodziło o kobiety w wieku 73, 70 i 60 lat.

Po południu dyżurny biłgorajskiej komendy powiadomiony został o trzech próbach oszustwa. Z relacji zgłaszających wynikało, że we wszystkich przypadkach sposób postępowania sprawcy był taki sam. Na telefony stacjonarne zadzwonił nieznany mężczyzna podający się za policjanta. Mężczyzna podawał fikcyjny stopień, nazwisko i numer odznaki służbowej. Informował on swoje rozmówczynie o tym, że policja prowadzi pewne śledztwo z którego wynika, że mogą one być narażone na kradzież pieniędzy i biżuterii dlatego on oferuje im pomoc w zabezpieczeniu należącego do nich mienia. Mieszkanki Biłgoraja szybko się zorientowały, że mają do czynienia z oszustem i na szczęście nie dały się oszukać.

Coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają oszuści i jak nie stać się ich ofiarą. Prowadzone przez policjantów akcje profilaktyczne przynoszą efekty. Seniorzy ostrzegani są o tego typu oszustwach za pośrednictwem środków masowego przekazu oraz przez policjantów, którzy organizują spotkania z osobami starszymi. Pamiętajmy jednak, że przestępcy nie pozostają w tyle i modyfikują swoje działania. Wymyślają coraz to inne metody. Oszuści są bezwzględni i wykorzystują różne preteksty, aby wyłudzić pieniądze od swoich rozmówców. Policjanci poszukują oszustów i po raz kolejny apelują o rozwagę i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

- Reklama -

 

   Pamiętajmy! Przebiegłość i pomysłowość osób chcących wyłudzić pieniądze jest nieograniczona. Biłgorajscy policjanci apelują o ostrożność. Policjanci nigdy nie żądają pieniędzy, nie informują również telefonicznie o szczegółach prowadzonych spraw, czy akcjach. Jeśli osoba, podająca się za krewnego w rozmowie telefonicznej prosi o pieniądze sprawdźmy również czy jest to prawdziwy krewny. Natychmiast przerwijmy rozmowę i skontaktujmy się z właściwym członkiem rodziny. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy osobom nieznajomym. O próbie wyłudzenia poinformujmy policjantów.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.