- Reklama -

- Reklama -

Spotkanie w Urzędzie Gminy

- Reklama -

Zadanie trudne, ale możliwe do zrealizowania, czego dowodzi występ zespołu (bez najmłodszych) w Urszulinie podczas Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pod hasłem Ekosystemy trawiaste w kształtowaniu i ochronie środowiska.

Zespół zaprezentował opracowany repertuar podczas Rodzinnego festynu ludowego w Folwarku Widniówka, a także uświetnił spotkanie z Rodziną pielgrzymkową z Leżajska, która gościła w Turobinie 12 czerwca.

urząd MArszałkowski projekt

W najbliższym czasie, tj. 3 lipca zespół wystąpi gościnnie podczas festynu w Żółkiewce, a następnie podczas dożynek gminno-parafialnych 28 sierpnia w Turobinie.

Mali młodzi artyści przybyli na specjalne zaproszenie wójta gminy Turobin Eugeniusza Krukowskiego, który chciał osobiście podziękować im za chęć kultywowania rodzimych ludowych tradycji i poprzez taniec, grę i śpiew zachować od zapomnienia osiągnięcia kulturalne minionych pokoleń mieszkańców gminy.

Na gości czekał słodki poczęstunek oraz upominki, dla starszych członków zespołu książki, a dla młodszych zabawki, które sprawiły im wiele radości.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Spotkanie rozpoczęło się minikoncertem.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.