- Reklama -

Spotkanie autorskie z Joanną Jagiełło

Joanna Jagiełło to polska autorka młodzieżowych powieści, wierszy, opowiadań dla dzieci i dorosłych. Pracowała jako dziennikarka, nauczycielka, redaktorka, teraz pisze książki z literatury pięknej. 17 maja 2016 r. mieliśmy przyjemność ją gościć na spotkaniu autorskim, które odbyło się w Zespole Szkół w Soli. Pisarka przyjechała na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Gminnej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju z siedzibą w Soli. W spotkaniu uczestniczyła  grupa uczniów z gimnazjum. Pisarka znana jest młodzieży głównie z książek „Kawa z kardamonem” i „Czekolada z chili” oraz ostatnio wydanej „Tiramisu z truskawkami”, książek dla dzieci „Oko w oko z diplodokiem” oraz „Pamiętnik Czachy”, który został nagrodzony za layout i wpisany na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej 2014. Jej debiutancka powieść „Kawa z kardamonem” została wysoko oceniona przez krytyków i otrzymała nominację do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011 i nominację do Nagrody Donga za rok 2011.

Jak zostaje się pisarką? To bardzo proste: trzeba tego bardzo chcieć i od najmłodszych lat pisać książki, ponieważ przygodę z pisaniem zaczęła w dzieciństwie. Tworzyła malutkie książeczki, które kupował jej ukochany dziadek, a za zarobione w ten sposób pieniądze kupowała słodycze. Pisarka bardzo interesująco opowiadała o problemach związanych z wydaniem książki. Mówiła, że trzeba być bardzo cierpliwym w tym, co się robi. Powiedziała, że pisanie to jej pasja, że trzeba rozwijać swoje zainteresowania i dopóki człowiek ma pasje, dopóty jest szczęśliwy. Jest, jak sama o sobie  mówi, niepoprawną optymistką i tą pozytywną energią zaraża swoich czytelników. Chętnie i szczegółowo odpowiadała na zadawane jej pytania.

- Reklama -

Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze – autorka okazała się miłą, pogodną i cały czas uśmiechniętą osobą, z niezwykłą łatwością nawiązywała kontakt z młodzieżą, co z pewnością wpłynie na pozytywne wspomnienia i czytanie jej książek. Na zakończenie pisarka wpisała się do kroniki biblioteki i księgi gości szkoły, a wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali od pisarki pamiątkowe autografy.  

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu realizowanego przez Instytut Książki w Warszawie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa Dyskusyjnych Klubów Książki.

Zofia Nizio

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.