- Reklama -

- Reklama -

Spłonął budynek w Gromadzie. Jedna osoba trafiła do szpitala

W sobotni wieczór doszło do pożaru kompleksu budynków w gminie Biłgoraj. Przez 4 godziny 35 strażaków walczyło z pożarem, a z jego powodu jedna osoba trafiła do szpitala.

O pożarze strażacy zostali poinformowani 18 września około godziny 18. Chwilę po zgłoszeniu pierwsze jednostki gaśnicze znajdowały się na miejscu pożaru. Okazało się, że płonie garaż czterostanowiskowy na jednej z posesji w Gromadzie. Wraz z nim pali się obora i cześć strychu budynku gospodarczego z pomieszczeniem mieszkalnym. Dodatkowo zagrożona była przyległa stodoła oraz dom na sąsiedniej posesji.

– Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia i podali prądy wody – relacjonuje mł. bryg. Albert Kloc, oficer prasowy KP PSP w Biłgoraju. – W sumie przez 4 godziny trwania pożaru z żywiołem walczyło 35 strażaków. Prawdopodobną jego przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej – podsumowuje.

- Reklama -

Wybuch pożaru negatywnie wpłynął na zdrowie właścicielki budynku. Kobieta poczuła się źle i została zabrana przez Zespół Pogotowia Ratunkowego do szpitala.

W wyniku pożaru spaleniu uległ garaż czterostanowiskowy, w tym samochód osobowy marki Skoda Fabia, dwa skutery i motorynka, narzędzia i elektronarzędzia, dwie spawarki, drewno opałowe ok. 10 m³, siano 20 m³, dach na oborze i budynku gospodarczym. Na sąsiedniej posesji w wyniku promieniowania cieplnego uszkodzeniu uległa elewacja, okna PCV oraz drzwi wejściowe.


O pożarze budynków w tej samej miejscowości pisaliśmy w artykule W Gromadzie spłonęły budynki.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.