- Reklama -

Sposoby na przesyłanie pieniędzy za granicę w celach biznesowych

Na całym świecie wciąż rośnie liczba transakcji międzynarodowych przelewów pieniężnych. Korzystają z nich nie tylko emigranci zarobkowi, ale także firmy, których przekazy pieniężne stanowią większość płatności zagranicznych. Należy jednak zauważyć, że nie wszystkie firmy działające w więcej niż jednym kraju są jeszcze świadome możliwości oszczędności przy transferze środków do innego kraju. Przyjrzyjmy się kilku różnym sposobom, na jakie firma może przesyłać pieniądze za granicę.

Opcje przekazów pieniężnych dla biznesu

Wraz ze wzrostem importu i eksportu rośnie również zapotrzebowanie firm na transfery międzynarodowe. Najczęstsze powody, dla których firmy dokonują przelewów międzynarodowych, to kupowanie towarów lub usług z zagranicy lub wypłacanie wynagrodzeń pracownikom pracującym w innym kraju. Jeśli chodzi o wysyłanie pieniędzy za granicę w celach biznesowych, istnieją dwie główne opcje: bankowy lub międzynarodowy przekaz pieniężny przez firmę pośredniczącą. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Międzynarodowa firma przekazująca pieniądze

Internetowe platformy transferowe, często określane mianem brokerów walutowych, szybko zyskują popularność wśród firm. Te platformy przekazów pieniężnych oferują nie tylko wygodne, ale także szybkie usługi transferowe. Na przykład przelew międzynarodowy można wykonać online, telefonicznie lub osobiście w siedzibie agenta, a odbiorca może otrzymać pieniądze w ciągu 1-2 dni roboczych. Jeśli wymagany jest szczególnie pilny przelew, nadawca może przesłać pieniądze do punktów odbioru zlokalizowanych na całym świecie – w ten sposób pieniądze są przekazywane w kilka minut. Ponadto, po zarejestrowaniu się na internetowej platformie przekazów pieniężnych, na koncie online zapisywana jest cała historia transakcji, dzięki czemu powtórne przelewy są bardzo szybkie i łatwe.

Międzynarodowe firmy zajmujące się przelewami pieniędzy pobierają opłaty za usługi. To, ile będziesz musiał zapłacić za transfer, zwykle zależy od wielkości kwoty i kraju, do którego pieniądze są wysyłane. Jednak rzetelni pośrednicy nie ukrywają żadnych opłat i jasno podają kursy walut. Dzięki temu firma może mieć pewność, że odbiorca otrzyma odpowiednią kwotę pieniędzy, a sama nie przepłaci za usługę.

Pod względem niezawodności, większość międzynarodowych firm przekazujących pieniądze zapewnia najwyższy poziom ochrony danych. Jednak w tym miejscu warto sprawdzić, jaka jest reputacja firmy. Trzeba zwrócić uwagę na opinie klientów, czy strona zawiera wszystkie najważniejsze informacje dotyczące procesu przelewu pieniędzy, podaje prawidłowe dane kontaktowe i czy zapewnia ochronę prywatnych danych użytkownika.

Międzynarodowe przelewy bankowe

- Reklama -

Wysyłanie pieniędzy do innego kraju za pośrednictwem banku jest zwykle wybierane w celu zapewnienia bezpieczeństwa procedury. Banki są uważane za wiarygodnego, spełniającego wymagania ochrony danych pośrednika, który gwarantuje, że przekazana kwota faktycznie dotrze do klienta. Ponadto firma może otworzyć konto bankowe w innym kraju. Dzięki temu bardzo łatwo można przelać pieniądze do innego kraju – firma będzie musiała jedynie znać numer konta odbiorcy. Dodatkowym atutem jest wygodny sposób gromadzenia dokumentów i faktur wymaganych do raportów biznesowych.

Aspekty do rozważenia przy wyborze międzynarodowej firmy przekazującej pieniądze

Aby wybrać najwygodniejszy sposób przelewu pieniędzy do innego kraju, należy wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów.

  • Kurs wymiany walut. Uzyskując konkurencyjny kurs wymiany, możesz zaoszczędzić więcej pieniędzy na pokrycie kosztów opłat za przelew. Porównaj, bank czy międzynarodowe firmy zajmujące się przelewami pieniędzy oferują lepszy przelicznik. Im wyższy kurs wymiany, tym więcej pieniędzy możesz zaoszczędzić.

  • Opłaty za przelewy. Zanim zaangażujesz się w jakąkolwiek transakcję, najpierw dowiedz się, ile będziesz musiał zapłacić za usługę. Na szczęście, informacje te są łatwo dostępne niemal wszędzie. Ponadto międzynarodowe firmy pośredniczące często przed dokonaniem transakcji dają klientom możliwość sprawdzenia, ile będzie ich kosztować przelanie pieniędzy do innego kraju.

  • Metody transferu. Obecnie istnieje wiele sposobów na przelew pieniędzy za granicę: online, telefonicznie, przez aplikację lub osobiście. Międzynarodowe firmy transferowe często oferują więcej opcji niż bank. Dlatego przed podjęciem decyzji oceń, która metoda będzie dla ciebie najwygodniejsza.

  • Czas trwania przelewu. Zazwyczaj czas otrzymania pieniędzy przez odbiorcę zależy od wybranej metody (online, za pośrednictwem aplikacji lub osobiście) oraz kraju, do którego pieniądze są wysyłane. Zazwyczaj może to zająć od kilku minut do tygodnia. Jeśli potrzebujesz szybko wysłać pieniądze, sprawdź, czy usługodawcy mogą przyspieszyć ten proces. Oczywiście, opłata za tę usługę może być wtedy wyższa. Ponadto, niektórzy pośrednicy dają klientom możliwość śledzenia transakcji przelewu online za pomocą unikalnego kodu MTCN, dzięki czemu mogą oni sprawdzać dokładną lokalizację pieniędzy w danej chwili.

  • Limity transferowe. Zarówno międzynarodowe firmy transferowe, jak i banki ustalają minimalną i maksymalną kwotę pieniędzy, którą firma może przelać dziennie lub miesięcznie. Dlatego przed wyborem firmy sprawdź limity przelewów, aby później uniknąć nieporozumień.

Chociaż nie ma jednego najszybszego i najtańszego sposobu dokonywania przelewów międzynarodowych, to wiedza o tym, jak ocenić różne metody przelewów pieniężnych, może pomóc w znalezieniu najlepszej opcji dla twojej firmy. Porównaj usługi oferowane przez międzynarodowe firmy przekazujące pieniądze oraz banki i wybierz tę, która pozwoli Ci zaoszczędzić czas i, co ważniejsze, pieniądze twojej firmy.

Odwiedź stronę WU.com już dziś, aby dowiedzieć się, jak Western Union może zaspokoić twoje potrzeby.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.