- Reklama -

Śpiewali przeboje swoich dziadków (foto)

9 maja br. w Szkole Podstawowej im. Św. Franciszka z Asyżu w Lipinach Dolnych odbyła się druga edycja konkursu powiatowego pod hasłem „Śpiewamy przeboje naszych dziadków, czyli czar starej piosenki”. Zgromadzoną publiczność i uczestników konkursu powitał dyrektor placówki. – Te piosenki śpiewali nasi najbliżsi, nasze mamy, tatowie, babcie i dziadkowie, przeżywając piękne chwile. Myślę, że piękne chwile będziemy przeżywać, słuchając naszych wykonawców, będziemy się cieszyć, że słowem można wyrazić naszą miłość, naszą przyjaźń, naszą radość życia – mówił na wstępie Zenon Zielonka.

Następnie wykonawcy prezentowali się w wybranych przez siebie utworach. Na scenie zaprezentowali się uczniowie szkół podstawowych, tj.: Wiktoria Gil, Natalia Dorocicz, Dagmara Skubisz, Daria Podpora, Katarzyna Kapica, Emilia Golik, Julia Hasiak, Wiktoria Krupa, Kinga Hacia, zespół wokalny „TIK-TAK”, Zuzanna Rębacz, Natalia Deryło, zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Bukowinie, Zespół Wokalny ze Szkoły Podstawowej w Lipinach Górnych-Borowinie, Wiktoria Dyjak, Kacper Chudy oraz gimnazjów: Patrycja Borek, zespół wokalny „OBY”, Aleksandra Czernik, Martyna Żuk, Chór „Tęcza”. Młodzi wykonawcy zaśpiewali m.in. utwory: „Być kobietą”, „Kasztany”, „Dni, których jeszcze nie znamy”, „Jaki piękny świat”, „Jeszcze się tam żagiel bieli”, „Wiosna”. Sceniczne zmagania bacznie obserwowała komisja oceniająca w składzie Tomasz Koń (instruktor ds. muzyki z Gminnego Ośrodka Kultury w Harasiukach) i Ryszard Łoś (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Potoku Górnym). Swoich faworytów dopingowała licznie zgromadzona widownia, która na koniec konkursu głosowała na najlepszego, jej zdaniem, wykonawcę.

Po wszystkich występach przyszedł czas na ogłoszenie werdyktu komisji. – Piosenki, które dzisiaj prezentowaliście, nie są tak łatwe i przyjemne jak te śpiewane dzisiaj. Wymagają one wysiłku i nieczęsto sporego talentu. Wielki szacunek i pokłon dla was, że się podjęliście wykonania takiego repertuaru – mówił do wykonawców Tomasz Koń, który wspólnie z dyrektorem GOK-u, wójtem gminy Potok Górny Edwardem Hacią i dyrektorem Zielonką gratulowali zwycięzcom.

- Reklama -

W kategorii szkoły podstawowe wyróżnienia otrzymali: Daria Podpora, zespół wokalny „TIK-TAK”, Kacper Chudy. Trzecie miejsce zdobyła Julia Hasiak, drugie zespół wokalny ze Szkoły Podstawowej w Lipinach Górnych-Borowinie. Miejsce pierwsze przyznano dwóm wokalistkom: Dagmarze Skubisz i Natalii Dorocicz.

W kategorii gimnazja trzecie miejsce zajęła Patrycja Borek. Drugie miejsce zdobyły dziewczyny z zespołu wokalnego „OBY”. Pierwsze miejsce na podium bez wątpienia należało się Martynie Żuk.

Nagroda główna, czyli grand prix powędrował do Chóru „Tęcza”. Wykonanie chórzystek nie tylko najbardziej przypadło do gustu jurorom, ale i publiczności. Chór otrzymał również nagrodę publiczności.

Patronat medialny nad konkursem objęła NOWa Gazeta Biłgorajska.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.