- Reklama -

Wycieczka do biblioteki

W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek przebiegającego pod hasłem „Biblioteka inspiruje” 10 maja dzieci z oddziału przedszkolnego oraz pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Woli Dereźniańskiej odwiedziły Gminną Bibliotekę Publiczną w Biłgoraju z siedzibą w Soli.

Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku do książek, wyrabiania nawyku korzystania ze zbiorów bibliotecznych, poznanie pracy bibliotekarza. Dzieci zapoznały się z zasadami funkcjonowania biblioteki oraz z podziałem biblioteki na poszczególne działy związane z wiekiem czytelników i zainteresowaniami, a także z procedurą wypożyczania książek. Dzieci poznały „stary system kartkowy” wypożyczania książek oraz zobaczyły, jak to odbywa się w systemie elektronicznym online. Nie zabrakło głośnego czytania, a dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, słuchając opowiadania z serii „Przygody Franklina – Franklin czyta dzieciom”. Dużo radości sprawiało im myszkowanie po regałach i oglądanie różnego rodzaju książeczek z trójwymiarowymi ilustracjami czy nietypowymi kształtami. Była to wycieczka pośród półek z książkami. Panie bibliotekarki zachęcały maluszków do korzystania ze zbiorów biblioteki, a one obiecały, że wrócą tu z rodzicami. Wszystkie dzieci zostały poczęstowane słodyczami, a na zakończenie otrzymały zakładki do książek z godzinami pracy biblioteki. 

- Reklama -

Informujemy, że od stycznia br. proces wypożyczania książek w Gminnej Bibliotece Publicznej w Biłgoraju z/s w Soli oraz we wszystkich Filiach Bibliotecznych odbywa się za pomocą komputerowego systemu MAK+, który usprawnia wypożyczanie zbiorów oraz umożliwia przeglądanie i zamawianie wybranych tytułów poprzez Internet (katalog online biblioteki dostępny jest na stronie: www.sol.naszabiblioteka.com). Wymaga to ponownego zapisywania czytelników. Prosimy więc Państwa o zabranie ze sobą dowodu osobistego podczas pierwszej wizyty w br. w naszej bibliotece. Zmiany te zmierzają do ułatwienia pracy bibliotekarzom, oraz podniesienia komfortu wypożyczania przez czytelnika. Mamy nadzieję, że czytelnicy szybko przyzwyczają się do tych innowacji i je docenią.

Zofia Nizio

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.