- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rynek nieruchomości w Biłgoraju

Biłgoraj to niewielkie miasto, leżące w południowo-wschodniej Polsce, około 80 kilometrów od Lublina i 70 kilometrów od Rzeszowa. Podzielone jest na kilka osiedli mieszkaniowych, z których największym jest Rożnówka. Jak wygląda tu rynek nieruchomości? Ile kosztują nowe mieszkania w Biłgoraju i jakie nieruchomości mają w ofercie deweloperzy?

Co oferują deweloperzy?

Zanim przejdziemy do tego, ile kosztują nowe mieszkania w Biłgoraju, przyjrzyjmy się bliżej temu, jak wygląda zabudowa miasta i co oferują deweloperzy. Na zabudowę Biłgoraja składają się głównie domy jednorodzinne i bloki mieszkalne. Wiele domów jednorodzinnych powstało we wspomnianej dzielnicy Rożnówka, a także na osiedlu Ogrody i na osiedlu Sitarska-Kępy. Wiele bloków mieszkalnych powstało z kolei w Śródmieściu, na osiedlu Roztocze, na osiedlu Puszcza Solska i na osiedlu Nadstawna.

W ostatnim czasie na terenie Biłgoraja nie powstaje zbyt wiele nowych inwestycji deweloperskich. Aktualnie prowadzone są prace nad budową kamienicy w ramach inwestycji Miasteczko na Szlaku Kultur przy ul. Berka Joselewicza. Ta obejmuje budowę 1 budynku wielorodzinnego o 5 kondygnacjach naziemnych wraz z parterem i 1 kondygnacją podziemną. Tym, co wyróżnia inwestycję, są mieszkania dwukondygnacyjne. Projekt obejmuje budowę aż sześciu apartamentów tego typu. Oprócz mieszkań dwukondygnacyjnych w ramach inwestycji ma powstać 37 mieszkań jednokondygnacyjnych, z czego część została już zarezerwowana.

Rozpoczęcie budowy Miasteczka na Szlaku Kultur miało miejsce stosunkowo niedawno, bo w trzecim kwartale 2020 roku. Oddanie inwestycji do użytkowania planuje się z kolei pod koniec 2022 roku. Z zakupem mieszkania trzeba się jednak śpieszyć. Ponieważ w okolicy powstaje niewiele nowych inwestycji, cieszy się ona dużym zainteresowaniem. Jak już wspomnieliśmy, mimo że budowa kamienicy rozpoczęła się stosunkowo niedawno, część mieszkań jest już zarezerwowana.

- Reklama -

Jak w okolicy kształtują się ceny?

Nowe mieszkania w Biłgoraju cieszą się dużym zainteresowaniem i to nie tylko ze względu na ograniczoną ofertę, ale także ze względu na cenę. W ramach wspomnianej inwestycji ceny mieszkań za metr kwadratowy zaczynają się już od 5292 zł. Dla porównania średnia cena mieszkań za metr kwadratowy w Lublinie wynosi ponad 6500 zł, podobne ceny są też w Rzeszowie.

Jeśli chodzi o ceny na rynku wtórnym, te są jeszcze niższe. W Biłgoraju po innym właścicielu można kupić mieszkanie w cenie poniżej 4000 zł za metr kwadratowy. Wiele osób mimo wyższych cen decyduje się jednak na mieszkanie z rynku pierwotnego. Głównym powodem jest standard wykończenia i wiele udogodnień. Nowe inwestycje z reguły mają funkcjonalny układ i są dobrze zlokalizowane.

Biłgoraj to idealna lokalizacja do zamieszkania dla tych, którzy cenią sobie bliskość infrastruktury miejskiej, ale jednocześnie chcą żyć blisko natury. Miasto z każdej strony jest otoczone rozległymi terenami zielonymi. W okolicy znajduje się m.in. rezerwat przyrody Obary i lasy Puszczy Solskiej.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.