- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ruszyła rekrutacja do przedszkola AKSON

Już od października br. o miejsce w przedszkolu AKSON mogą ubiegać się rodzice dzieci w wieku przedszkolnym. Placówka tworzy nowe oddziały, w których edukacją i opieką otoczone zostaną chętne maluchy. Swoje miejsce znajdą tutaj również dzieci autystyczne oraz z innymi niepełnosprawnościami, ponieważ w przedszkolu zatrudnieni są wykwalifikowani terapeuci i specjaliści.

- Reklama -

Co przedszkole AKSON zapewnia swoim podopiecznym? 

urząd MArszałkowski projekt

– Ideą działania naszego przedszkola jest przede wszystkim rozwijanie u dzieci umiejętności społecznych, komunikacyjnych, samodzielności oraz ich zainteresowań. Staramy się, aby każdego dnia nasi wychowankowie zdobywali nowe doświadczenia, poznawali świat za pomocą wszystkich dostępnych środków i metod. W naszej codziennej pracy wykorzystujemy alternatywne i wspomagające metody komunikacji (AAC). Staramy się, aby dzieci, które mają problemy z komunikacją werbalną, miały także możliwość porozumiewania się za pomocą dostępnych dla nich form i systemów np. PECS, PCS, gesty Makaton  –  mówi Monika Oszajca, pedagog specjalny w Przedszkolu AKSON w Biłgoraju.

Wszystkie aktywności w przedszkolu organizowane są w taki sposób, aby każde dziecko mogło brać w nich czynny udział. Szczególny nacisk kładziony jest na to, aby wszyscy w przedszkolu czuli się ze sobą dobrze, dlatego uroczyście obchodzone są „przedszkolne święta”. Społeczność przedszkolna często wychodzi do różnych miejsc i placówek, gdzie można praktycznie zdobywać wiedzę.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Jakie zajęcia prowadzone są w placówce?

Wychowankowie w czasie pobytu w przedszkolu korzystają z zajęć terapeutycznych z psychologiem, logopedą, pedagogiem specjalnym, fizjoterapeutą, terapeutą NDT – Bobath oraz terapeutą SI. Uczestniczą również w zajęciach TUS, zajęciach ruchowych, dogoterapii, religii, rytmiki oraz zajęciach języka angielskiego. Mają też możliwość korzystania z terapii metodą Tomatisa.

W Gadu-Gadu Punkcie Przedszkolno-Terapeutycznym Akson w Biłgoraju realizowana jest  podstawa programowa wychowania przedszkolnego określona przez ministra edukacji narodowej. Respektowane są wszystkie standardy określone w prawie oświatowym.

AKSON – przedszkole, które rozumie potrzeby dzieci 

– Chcemy tworzyć przedszkole radosne, w którym każde dziecko jest wyjątkowe i niepowtarzane. Dążymy do tego, aby dać dzieciom szansę optymalnego i wszechstronnego rozwoju w atmosferze przyjaźni, poszanowania i akceptacji. Cele edukacyjne i wychowawcze realizujemy w trakcie codziennych sytuacji, podczas zajęć oraz zabaw mówi –  Sylwia Dzido, dyrektor Przedszkola AKSON w Biłgoraju. – Opieramy się na wzajemnej i systematycznej współpracy z rodzicami naszych wychowanków, którzy wraz z nami troszczą się o jak najlepszą przyszłość swoich dzieci  dodaje.

Nowe oddziały dla wszystkich dzieci

Przedszkole do tej pory było miejscem przeznaczonym wyłącznie dla dzieci ze spektrum autyzmu, ale od 1 października 2021 roku jest dostępne dla wszystkich przedszkolaków. Placówka jest przygotowana na przyjęcie nowych dzieci w wieku przedszkolnym do tworzących się oddziałów. Będą to małe grupy, stwarzające najlepsze warunki do pracy i nauki. Placówka zaprasza nie tylko dzieci, które dopiero rozpoczną swoją przygodę z edukacją przedszkolną, ale również te, które czekają na diagnozę. W przedszkolu znajdzie się również miejsce dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

 Jesteśmy nowoczesnym i wiarygodnym przedszkolem, stawiającym na wspieranie rozwoju dzieci poprzez dostosowanie nowatorskich metod, form i tempa pracy do ich indywidualnych możliwości. U nas każde dziecko ma szansę na rozwój swoich umiejętności poprzez zabawę jako podstawową formę aktywności. Niech zatem ten etap w ich życiu będzie fascynującą podróżą, pełną wielkich odkryć i wrażeń – zaprasza Sylwia Dzido.

Red.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.