Niebawem kolejna edycja budżetu obywatelskiego

Rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego Gminy Miasto Biłgoraj. Do dyspozycji mieszkańców jest w tym roku 200 tys. zł. Wspólnie zdecydujmy na co przeznaczyć pieniądze! Zgłoś zadanie i miej realny wpływ na rozwój Twojego miasta. Zadania będzie można zgłaszać do 1 lipca. Następnie odbędzie się weryfikacja zgłoszeń oraz głosowanie mieszkańców. Wybrany pomysł mieszkańców zostanie zrealizowany w 2020 roku.

Budżet Obywatelski to publiczne pieniądze, o których przeznaczeniu zadecydują mieszkańcy. Nie są to dodatkowe środki, lecz konkretne kwoty będące częścią budżetu miasta. To wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu miasta. Daje on możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów na rzecz mieszkańców, przyczyniających się do poprawienia funkcjonowania całego miasta. Ze środków budżetu obywatelskiego finansowane są zadania zgłaszane przez mieszkańców należące do zadań własnych gminy oraz mogą mieć charakter osiedlowy lub ogólnomiejski, co oznacza, że dotyczą one potrzeb mieszkańców więcej niż jednego osiedla.

Propozycję zadania do zrealizowania w ramach Budżetu Obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec zameldowany lub zamieszkały na terenie Gminy Miasto Biłgoraj.

Prawo do udziału w głosowaniu ma każdy mieszkaniec zameldowany lub zamieszkały na terenie Gminy Miasto Biłgoraj, który dniu głosowania miał ukończone 16 lat. Głosowanie odbywa się poprzez:

  • system do głosowania dostępny na stronie internetowej bilgoraj.budzet-obywatelski.org, lub
  • osobiste odebranie karty do głosowania w biurze podawczym Urzędu Miasta Biłgoraj, Plac Wolności 16, 23-400 Biłgoraj po okazaniu dokumentu tożsamości pozwalającego na identyfikację głosującego, a następnie złożenie jej do urny do głosowania znajdującej się w tymże biurze podawczym.

Więcej informacji na temat budżetu obywatelskiego miasta Biłgoraj na: bilgoraj.budzet-obywatelski.org

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.