- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rozwijanie pasji z Firmą MODEL to udany duet w Aleksandrowie

- Reklama -

 

 

W pierwszym tygodniu działań projektowych klubowiczki z DKK „Okładka” przebrane za wróżki głośno czytały przedszkolakom książki z serii „Dobre zachowanie”. Maluchy uczyły się, jak ważne jest w naszym życiu słowo „przepraszam” oraz że należy sprzątać zabawki. Dzieci brały również udział w różnych zabawach nawiązujących do usłyszanych tekstów i biegały przez kolorowy tunel KLANZY. Głośne czytanie z elementami biblioterapii to jedna z efektywniejszych form nauki poprzez zabawę, która skutecznie wspiera najmłodszych w ich prawidłowym rozwoju emocjonalnym i intelektualnym.

urząd MArszałkowski projekt

Na kolejnych zajęciach dzieci w grupach wykonały niezwykle barwne prace zatytułowane „Kolory jesieni”. Przedszkolaki uczyły się łączyć różne techniki – od kredek po wykorzystanie pieczątek z ziemniaków. Prace te dały początek galerii „Wyjęliśmy z pudełka swoje pasje”, którą można oglądać w aleksandrowskiej bibliotece. 

Był sobie król i królowa – mówią często bajki. Podczas następnych zajęć plastyczno-technicznych przedszkolaki ozdabiały swoje korony. Każdy mały artysta zrobił swoją oryginalną i wyjątkową. Potem był bal i wymyślanie bajek.

Miłośnicy fotografii natomiast mogli rozwijać swoje pasje, uczestnicząc w warsztatach „Książki z jesienną okładką”. Gimnazjaliści wykazali się ogromną pomysłowością, aranżując tło do książek. W efekcie tych zajęć powstały bardzo ciekawe fotografie, które będzie można oglądać od 11 października na wirtualnej wystawie (www.ealeksandrow.pl) i w GBP w Aleksandrowie.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Młodzi ludzie brali także udział w kalamburach, podczas których odgadywali tytuły książek lub filmów. Zabawa była przednia i co najważniejsze zachęciła szczególnie chłopców do wykazania się aktywnością.

Wspólny mianownik, który łączył te wszystkie zajęcia, to zachęcenie dzieci i młodzieży do szukania oraz rozwijania swoich pasji. To wszystko mogło się dziać dzięki dofinansowaniu projektu przez Firmę Model Opakowania Sp. z  o.o. z siedzibą w Biłgoraju. Takie wsparcie pozwala na stworzenie dzieciom i młodzieży fajnej przestrzeni do rozwijania swoich talentów oraz pokazania ich innym. Działania projektowe odbywały się zgodnie z planem dzięki zaangażowaniu: Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Aleksandrowie, Gimnazjum im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Aleksandrowie, Urzędu Gminy Aleksandrów, Koła Przyjaciół Biblioteki i Dyskusyjnego Klubu Książki „Okładka.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.