- Reklama -

- Reklama -

Animacja „Katolika” najlepsza w kraju

- Reklama -

Film animowany autorstwa Kingi Łuszczek, uczennicy pierwszej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Papieża Jana Pawła II w Biłgoraju, został uznany za najlepszy w ogólnopolskim konkursie „Eko-animacje 2016”, organizowanym przez Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki w Krakowie oraz przez Klub Kultury Przegorzały w Krakowie.

Konkurs miał na celu podniesienie świadomości i edukację dzieci i dorosłych w dziedzinie ochrony środowiska, a w szczególności zwrócenie uwagi na problemy związane z zanieczyszczeniem powietrza i gospodarką odpadami.

urząd MArszałkowski projekt

Katolickie Liceum Ogólnokształcące z Biłgoraja wcześniej niejednokrotnie było nagradzane w ogólnopolskich konkursach filmowych, ale w tym roku po raz pierwszy filmowcy z „Katolika” spróbowali swoich sił z produkcją w pełni animowaną. Prace nad filmem rozpoczęły się 2 września. Dla autorki Kingi Łuszczek był to pierwszy dzień nauki w nowej szkole. Wraz z opiekunem Witoldem Plutą miała niecały tydzień na stworzenie wszystkich postaci oraz ich ożywienie. Za najlepszy film uznano ex aequo film zespołu „Akcja Animacja” ze Szczecinka. Wszystkie zwycięskie filmy zostały zaprezentowany na Gali Finałowej, która odbyła się 30 września w Krakowie, jednak to animacja z biłgorajskiej szkoły zyskała szczególną sympatię widzów. Po pokazie filmów i rozdaniu nagród sponsorowanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Krakowie odbyły się także warsztaty z animacji poklatkowej, podczas których finaliści mieli okazję zgłębić tajniki tworzenia tradycyjnych filmów animowanych.

Autorzy biłgorajskiego „Katolika” mają już plany na kolejne filmy animowane, które  wzorem zwycięskiej pracy być może osiągną podobny sukces.

KLO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.