- Reklama -

Rowerzyści będą bezpieczni

Kilka tygodni temu na łamach NOWej informowaliśmy o interpelacji zgłoszonej przez radnego Rady Powiatu w Biłgoraju. Dotyczyła ona oznakowania poziomego i pionowego na trzech drogach. Pomogłyby one w zachowaniu bezpieczeństwa rowerzystów.

Z inicjatywą wyszedł radny Rady Powiatu Biłgorajskiego Mirosław Późniak. Złożył on interpelację dotyczącą propozycji zmiany organizacji ruchu na trzech drogach powiatowych poprzez zamontowanie dwóch znaków drogowych: ostrzegającego pionowego A-24 (ostrzega o miejscu, w którym rowerzyści wjeżdżają z drogi dla rowerów na jezdnię lub przez nią przejeżdżają) oraz poziomego P-27 (znak „kierunek i tor ruchu roweru” wskazuje kierującemu rowerem tor ruchu roweru na jezdni i określa kierunek jego ruchu).

Znaki miałyby pojawić się na drodze powiatowej nr 29241 (na odcinku od ronda u zbiegu ul. Batorego i al. Jana Pawła II w Biłgoraju do granicy powiatu biłgorajskiego), drodze powiatowej nr 2921L na odcinku od drogi wojewódzkiej 858 (ul. Zamojska w Biłgoraju do miejscowości Tereszpol-Zaorenda  zjazd na odcinek drogi gruntowej Green Velo) oraz drodze powiatowej nr 2947L na krótkim odcinku drogi powiatowej od wyjazdu z odcinka drogi gruntowej trasy Green Velo do granicy powiatu w kierunku miejscowości Sochy.

- Reklama -

Władze powiatu przychylnie odniosły się do tej prośby. – W odpowiedzi na interpelację dotyczącą wprowadzenia zmian organizacji ruchu na szlaku Green Velo w zakresie dróg powiatowych nr 2924 L, nr 2921 L, nr 2947 L informuję, że w roku bieżącym zostanie zlecone opracowanie projektów zmian organizacji ruchu – informuje Andrzej Szarlip, starosta biłgorajski. Termin wprowadzenia zatwierdzonych zmian będzie uzależniony od warunków pogodowych nie później niż do 15 maja 2021 roku.

– Oznaczenie wymienionych odcinków dróg powiatowych znakiem P-27 i A-24 w znacznym stopniu wpłynie na bezpieczeństwo uczestników turystyki rowerowej poruszających się dwukierunkowo po wyznaczonym na drogach naszego powiatu odcinku wschodniego szlaku rowerowego Green Velo. Wykonanie znaków na odcinkach dróg powiatowych zwróci większą uwagę kierowców pojazdów mechanicznych na niechronionych uczestników ruchu drogowego, tym samym przyczyni się do poprawy ich bezpieczeństwa. Wyznaczona na terenie powiatu biłgorajskiego trasa jest z roku na rok użytkowana przez zwiększającą się systematycznie liczbę fanów turystki rowerowej zarówno mieszkańców naszego powiatu, turystów spoza powiatu w tym gości zagranicznych  twierdzi radny. Zaznacza, że działania te w znacznym stopniu zwiększą poczucie bezpieczeństwa osób przebywających na terenie powiatu biłgorajskiego.

 

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Rudi mówi

    Będą bezpieczni? Sami rozpychają się na drodze,nic i na nic nie zważają./bez świateł,bez sygnalizowania manewrów,wjeżdżanie na przejścia dla pieszych ,nie stosują zasady ograniczonego zachowania/,tak jeżdżą a jak coś się stanie to biadolą i pokazują jacy to oni niewinni.Jak będą roztropni to będzie bardzo dobrze.Panie Póżniak moda na rowery to nie znaczy że to jest najważniejsze,są poważniejsze sprawy do rozwiązania ,i nie pajacuj Pan.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.