- Reklama -

- Reklama -

Woda mieszkańcom już niestraszna

Na łamach NOWej wielokrotnie pisaliśmy o problemach mieszkańców ul. Długiej w Biłgoraju. Podczas ulewnych deszczy ich posesje notorycznie są zalewane przez wodę. Dzięki planowanym pracom być może problem uda się rozwiązać.

Wystarczy kilkadziesiąt minut ulewnego deszczu, aby posesje przy ulicy Długiej w Biłgoraju zalała woda. Takie sytuacje zdarzają się niemal co roku. Woda niczym wartki strumień szybko zalewa podwórka, niszcząc przy tym dom, pomieszczenia gospodarcze oraz ogród.

Być może problem uda się zażegnać. Pomóc ma w tym inwestycja pod nazwą „Odwodnienie części osiedla Ogrody poprzez budowę kanału deszczowego łączącego ul. Cegielnianą z ul. Partyzantów”. Inwestycja pochłonie ponad 556 tys. zł. Zadanie ma być gotowe do końca października.

- Reklama -

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Biłgoraj radny Jacek Piskorski pytał, czy inwestycja rozwiąże problem zalewania posesji.

Burmistrz Janusz Rosłan ma nadzieję, że tak się stanie. Gwarancji mieszkańcom nikt jednak dać nie może. – Zgłaszając to zadanie do budżetu, mówiłem, że to zmniejszy zlewnię, która kierowana jest w kierunku ulicy Długiej, powodując zalewnie kilku posesji. Na pytanie, czy rozwiąże to problem, nie umiem odpowiedzieć. Anomalia pogodowe są takie, że nie mamy możliwości przewidzieć, jakie wody, w którym czasie spadną. Jeśli będą takie deszcze ulewne jak w tym roku, to żadna kanalizacja deszczowa nie jest w stanie przyjąć takiej ilości wód – zaznacza. Dodaje, że z całą pewnością ta ilość wody, która dotychczas była kierowana do ulicy Długiej, będzie znacznie mniejsza. Jej część będzie odprowadzana w kierunku ulicy Partyzantów. – Powinno to ten problem w znacznym stopniu zredukować – mówi.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.