- Reklama -

Rolniku! Przyjdź na spotkanie i zawalcz o swoje! (film)

Już w najbliższą niedzielę 19 sierpnia do Hosznii Ordynackiej w gminie Goraj przyjeżdża nowy, młody przywódca polskiej wsi, Michał Kołodziejczak z Unii Warzywno - Ziemniaczanej. Na spotkaniu z rolnikami będzie on poruszał problemy problemy polskiego rolnictwa.

Specjalnie dla mieszkańców powiatu biłgorajskiego nagrał on film, w którym zaprasza na niedzielne spotkanie:

Lider Unii Warzywno – Ziemniaczanej Michał Kołodziejczak, zaprasza na spotaknie, które odbedzie się w Hosznii Ordynackiej w gminie Goraj w najbliższą niedzielę 19 sierpnia. Michał Kołodziejczak jest inicjatorem i organizatorem manifestacji rolników w Warszawie oraz licznych spotkań z rolnikami w całej Polsce. Walczy o lepszy byt rolników i większe zaangażowanie rządu w sprawy rolnictwa.

Szczegółowy plan wizyty:
godz. 16.00-17.30 – Wizytacja gospodarstw rolnych uprawy tytoniu w powiecie biłgorajskim w gminach: Potok Górny oraz Łukowa, celem zapoznania się z sytuacją plantatorów tytoniu i obrony godnej ceny skupu tytoniu, aby nie dopuścić do takiej samej sytuacji jak z owocami miękkimi.

godz. 18.00-21.00 – Spotkanie w gminie Goraj – Hosznia Ordynacka (remiza OSP)Tematy spotkania:

1. Wirus ASF w powiecie biłgorajskim grozi likwidacją wszystkich świń i skazaniem mieszkańców na zakup mięsa, do którego nie mamy zaufania. Idzie za tym likwidacja miejsc pracy, likwidacja biłgorajskich masarni. Dyskusja nad wnioskiem do premiera o usunięcie wszystkich dzików w miejscach, gdzie występuje choroba oraz postawienie ogrodzenia na wschodniej granicy Polski.

2. Tragiczna sytuacja owoców miękkich i warzyw. Dyskusja nad wnioskami do premiera o wprowadzenie cen minimalnych.

3. Wizja utworzenia polskiego przemysłu rolno-spożywczego.

4. Dyskusja nad wstrzymaniem wszystkich form dotacji ukraińskiego rolnictwa z pieniędzy polskiego podatnika.

5. Pilne podjęcie działań prorozwojowych polskiego rolnictwa i polskiej wsi.Obecny rząd dużo mówi, a skutki są odwrotne. Tak źle w rolnictwie nie było nigdy. Ceny owoców na skupach: malina – 1,70 zł , porzeczka – 0,30 zł, agrest – 0,60 zł, jabłko przemysłowe – 0,15 zł. Cena wieprzowiny – 4,5 zł. Uprawa tytoniu jest na granicy opłacalności.

6. Wprowadzenie terminowej i gwarantowanej zapłaty za produkty rolne.

7. Inne tematy dotyczące rolnictwa.

Gdzie będziemy pracować, co będziemy jeść my, polscy rolnicy?

Więcej informacji: Patryk Kowalski – tel. 607 437 033.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.