Riad Haidar w Biłgoraju (film, zdjęcia)

W czwartek 23 maja w Biłgoraju gościł znany lekarz, radny sejmiku wojewódzkiego Riad Haidar, który kandyduje do Europarlamentu z 3. pozycji lubelskiej listy Koalicji Europejskiej.

Jego działalność samorządową, społeczną oraz zawodową opisywaliśmy już w artykułach:  https://gazetabilgoraj.pl/osiem-pytan-do-riada-haidara/

oraz  https://gazetabilgoraj.pl/raid-haidar-odwiedzi-bilgoraj/

Kandydat do Europarlamentu osobiście spotkał się z mieszkańcami Biłgoraja, aby przedstawić najważniejsze postulaty, o które będzie zabiegał w Brukseli. Dotyczą one głównie sprawnego dostępu obywateli do lekarzy specjalistów, systemu kształcenia lekarzy oraz całokształtu funkcjonowania służby zdrowia.

Riad Haidar na spotkaniu mówił, że startuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego po to, żeby zabiegać o interes Lubelszczyzny, regionu i całej Polski. Jako lekarz chce skupić się na sprawach służby zdrowia i opieki medycznej. – Silna reprezentacja w silnych strukturach europejskich to gwarancja silnej Polski. O nasze interesy chcę zabiegać, trzeba negocjować. Ja mam doświadczenie, znam trzy języki, wiem, jak ważna jest demokracja, jak ważne jest poszanowanie drugiego człowieka, ład i porządek. Chcę, by Unia i Polska były miejscami, gdzie panuje tolerancja i zrozumienie dla wszystkich, niezależnie od pochodzenia, wiary czy światopoglądu. To są moje priorytety – mówił kandydat.

Podkreślał, że obecnie najważniejsze jest rozwiązanie trzech najpilniejszych potrzeb. Pierwszy problem dotyczy opieki nad osobami starszymi i niedołężnymi, drugi leczenia onkologicznego, trzeci zaś dostosowania jakości i dostępności opieki medycznej do standardów europejskich. Postulował zmianę kształcenia lekarzy, racjonalne wykorzystywania środków przeznaczonych na służbę zdrowia.

*

Poniżej film ze spotkania: 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.