Paramedica

Radny Kozina mieszka w Turobinie

Kilka tygodni temu na łamach NOWej pisaliśmy o liście, jaki dotarł do naszej Redakcji. Dotyczył on radnego Andrzeja Koziny i jego miejsca zamieszkania. Okazuje się, że wątpliwości mieszkańców nie były słuszne. Radny mieszka w Turobinie, a więc swoim okręgu wyborczym.

Do naszej Redakcji wpłynął list adresowany do Ewy Adamiak, Komisarza Wyborczego w Zamościu. Podpisani pod nim „Mieszkańcy Turobina” informują, że radny miałby nie spełniać przesłanek do wykonywania mandatu radnego. Zwracali się z prośbą o wygaszenie mandatu. Jakie, zdaniem mieszkańców, są powody wygaszenia mandatu? Chodzi o zamieszkanie radnego. Ich zdaniem, mieszka w Lublinie i jest dla wyborców nieosiągalny.

Po otrzymaniu informacji w dniu 18 czerwca br. od mieszkańców gminy Turobin, że  Andrzej Kozina, radny Rady Powiatu Biłgorajskiego, od kilku miesięcy zamieszkuje na terenie miasta Lublin, Komisarz Wyborczy w Zamościu II  przeprowadził ograniczone postępowanie wyjaśniające. Komisarz Wyborczy w Zamościu II wystąpił do Eugeniusza Krukowskiego, wójta gminy Turobin, z prośbą o udzielenie informacji, czy  Andrzej Kozina jest zameldowany na terenie gminy Turobin i czy figuruje w rejestrze wyborców gminy Turobin. Otrzymaliśmy informację zwrotną o tym, że Andrzej Kozina jest zameldowany w gminie Turobin, a zatem figuruje w rejestrze wyborców informuje Bartłomiej Białowolski, radca Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu.

Natomiast 30 lipca br. wpłynęło do Delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Zamościu pismo od Piotra Majchera, przewodniczącego Rady Powiatu w Biłgoraju, z informacją, że po przeprowadzonym postępowaniu wyjaśniającym stwierdzono, że Andrzej Kozina nie utracił prawa wybieralności.

Działanie Komisarza Wyborczego w Zamościu II było prowadzone w ramach nadzoru nad przestrzeganiem prawa wyborczego.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Anonim mówi

    To że jest zameldowany nie jest jednoznaczne z zamieszkaniem. Jest niedostępny dla wyborców bo pracuje w Lublinie i tam mieszka a że zameldowanie ma na terenie gminy turobin to jedynie w papierach się zgadza.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.