- Reklama -

- Reklama -

Radni podzieli się opłatkiem

Podczas ostatniej w tym roku sesji Rady Gminy Księżpol, radni nie tylko zatwierdzili budżet na 2020 rok, ale też przełamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

- Reklama -

20 grudnia Rada Gminy Księżpol uchwaliła budżet na 2020 rok. Plan finansowy na 2020 rok zakłada inwestycje o wartości 14,5 miliona złotych, z tym, że dochody planowane są na poziomie ponad 38 milionów 400 tysięcy złotych, a wydatki w wysokości 42 milionów 700 tysięcy złotych.

Najbardziej kosztowne będzie dokończenie kanalizacji i oczyszczalni ścieków, na którą rada gminy zapisała w budżecie prawie 10 milionów złotych. Kolejne 2 miliony 900 tysięcy radni zabezpieczyli na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Korchowie Pierwszym, a 400 tysięcy złotych na rozbudowę remizy OSP Rogale.
W budżecie na 2020 rok jest również ponad 250 tysięcy złotych na budowę Otwartych Stref Aktywności, współfinansowanych ze środków budżetu państwa i 330 tysięcy na inwestycje drogowe, realizowane wspólnie z Powiatem Biłgorajskim.

- Reklama -

Na oświatę Gmina Księżpol otrzyma subwencję, przekraczającą 6 milionów złotych, ale z własnych środków samorząd musi dołożyć jeszcze około 4 milionów 400 tysięcy złotych.
Spotkanie radnych i sołtysów stało się okazją do złożenie sobie życzeń na nadchodzący rok i przełamania się opłatkiem, a życzenia spokojnych i błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia skierował do wszystkich ks.Marian Drążek, proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Księżpolu.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.