- Reklama -

- Reklama -

Jasełka w Rakówce

Aby podkreślić wyjątkowy charakter świąt uczniowie Szkoły Podstawowej w Rakówce pod opieką nauczycieli, jak co roku zaprezentowali Jasełka.

- Reklama -

Święta Bożego Narodzenia to czas przepełniony radością, miłością i rodzinnym ciepłem. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt uczniowie Szkoły Podstawowej w Rakówce przygotowali i zaprezentowali tradycje jasełka.

W specjalnie przygotowanych strojach oraz w pięknej scenografii ukazującej ludzi podążających do Betlejem, młodzi artyści przedstawili scenę narodzin Jezusa Chrystusa. Oprócz św. Józefa, Maryi, aniołów, pasterzy i dzieci na scenie pojawiły się diabły i Herod. Przedstawienie przeplatane było pięknymi kolędami i pastorałkami w wykonaniu szkolnego chórku. Uczniowie swym występem podbili serca publiczności. Niejednej osobie zakręciła się łza w oku.

- Reklama -

Na zakończenie przepiękne życzenia świąteczne do społeczności szkolnej skierowała pani dyrektor Elżbieta Droździel i zaproszeni goście – Wójt Gminy Księżpol Jarosław Piskorski i ks. proboszcz Marian Drążek. Dopełnieniem uroczystości było wspólne połamanie się opłatkiem i śpiewanie kolęd.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.