- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Psy trafią do schroniska

Podczas środowej sesji Rady Miasta Biłgoraj radni podjęli uchwałę w sprawie udzielania pomocy finansowej miastu Zamość. Dotyczy ona wsparcia funkcjonowania schroniska dla bezdomnych zwierząt.

- Reklama -

26 lutego radni Rady Miasta Biłgoraja zdecydowali o udzieleniu pomocy finansowej miastu Zamość. 1800 zł zostanie przeznaczonych na dofinansowanie bieżących kosztów funkcjonowania Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Zamościu.

Warto pamiętać, że zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom oraz ich wyłapywanie należy do zadań własnych gminy. Zgodnie ustawą o ochronie zwierząt gmina zobowiązana jest do umieszczania wyłapanych zwierząt w schronisku dla zwierząt. – Realizując ten obowiązek miasto Biłgoraj zawarło z miastem Zamość umowę na przyjmowanie do schroniska w Zamościu bezdomnych psów wyłapanych na terenie naszego miasta. Zawarta umowa obliguje miasto Biłgoraj do pokrywania kosztów przyjęcia psa do schroniska w kwocie 1 845 zł za jednego psa oraz kosztów obowiązkowej sterylizacji lub kastracji – informuje zastępca burmistrza Jarosław Bondyra. Koszt sterylizacji to 200 zł za jednego psa.

- Reklama -

W grudniu minionego roku prezydent Zamościa zwrócił się do burmistrza Miasta Biłgoraja z prośbą o udzielenie dotacji celowej w wysokości 1 800 zł, z przeznaczeniem na współfinansowanie bieżących kosztów funkcjonowania schroniska. – Z uwagi na fakt, iż gmina Miasto Biłgoraj dostarcza do tego schroniska bezdomne psy, udzielenie pomocy finansowej Miastu Zamość z przeznaczeniem na współfinansowanie bieżących kosztów funkcjonowania schroniska dla bezdomnych zwierząt jest uzasadnione – dodaje burmistrz Bondyra.

red.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.