- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Przedszkolaki zatańczyły dla Niepodległej

W środę 7 listopada 2018 roku na scenie widowiskowej Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury odbył się po raz pierwszy, zorganizowany przez Przedszkole Miejskie w Tarnogrodzie, Przedszkolny Festiwal Tańca Ludowego. Głównym założeniem festiwalu było uczczenie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Reklama -

Do udziału w festiwalu mogły przyłączyć się dzieci ze wszystkich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych z powiatu biłgorajskiego.

Celem przeglądu było propagowanie polskiej sztuki i muzyki ludowej wśród dzieci w wieku przedszkolnym. Przegląd był również przekazem tradycji tanecznych najmłodszemu pokoleniu i okazją do prezentacji dorobku artystycznego wybranych przedszkoli.

Idea festiwalu spotkała się z sympatią i zaangażowaniem środowiska lokalnego, o czym świadczyła duża liczba przybyłych gości. Poziom artystyczny przeglądu był bardzo wysoki i starannie przygotowany.

Festiwal rozpoczęła Iwona Kamieniec, dyrektor Przedszkola Miejskiego w Tarnogrodzie, serdecznie witając gości oraz w skrócie przybliżając rys historyczny odzyskania przez Polskę niepodległości.

- Reklama -

W festiwalu wzięło udział dziesięć zespołów tanecznych. Przedszkole w Tarnogrodzie reprezentowane było przez pięć grup tanecznych. Gościnnie przybyły przedszkolaki z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Markowiczach, Akademii Przedszkolaka – Publicznego Przedszkola Językowego w BiłgorajuSamorządowego Przedszkola nr 2 w Biłgoraju, Samorządowego Przedszkola nr 3 w Biłgoraju oraz Samorządowego Przedszkola nr 1 w Biłgoraju.

Występy prawie 200 przedszkolaków zostały nagrodzone gromkimi brawami przez licznie przybyłą publiczność. Mali artyści w pięknych barwnych strojach zaprezentowali tańce z różnych regionów Polski: poloneza, polkę, krakowiaka, tańce góralskie. Zwycięzcami zostały wszystkie biorące udział w zabawie dzieci, a nagrodą dla organizatorów była radość i zadowolenie przedszkolaków oraz niezapomniane wrażenia artystyczne.

Na zakończenie pani dyrektor wręczyła podziękowania wszystkim osobom, które pomogły w realizacji tak ważnego dla tarnogrodzkiego przedszkola przedsięwzięcia. Wszystkie grupy taneczne i ich opiekunowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które pomogły w realizacji Przedszkolnego Festiwalu Tańca Ludowego, a w szczególności panu Michałowi Mulawie, kierownikowi Działu Komunikacji Korporacyjnej Grupy AZOTY, za ogromne wsparcie i ufundowanie nagród.

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.