- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Rewitalizacja Tarnogrodu

Remont budynku Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, synagogi i parku miejskiego to główne założenia rewitalizacji Tarnogrodu. Projekt samorządu uzyskał wymaganą liczbę punktów w ramach konkursu RPO WL.

- Reklama -

Projekt pn. „Rewitalizacja w Gminie Tarnogród” znalazł się na liście projektów, które na etapie oceny spełniły kryteria wyboru oraz uzyskały wymaganą liczbę punktów w ramach działania Rewitalizacja obszarów miejskich Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Co jest w planach? Remont budynku Tarnogrodzkiego Ośrodka Kultury, tj.: remonty pomieszczeń, remont nawierzchni przy budynku, aranżacja sali widowiskowej z akustyką wnętrza, wymiana instalacji co, instalacji wewnętrznych oraz wodno-kanalizacyjnych, poprawa bezpieczeństwa, higieny i funkcjonalności pomieszczeń zaplecza, zakup wyposażenia oraz remont poddasza, a także konstrukcji dachu na potrzeby centrali wentylacyjnej oraz montaż instalacji solarnej.

Ponadto projekt zakłada renowację i digitalizację zbiorów Regionalnej Izby Pamięci, mieszczącej się w budynku synagogi, wraz z remontem elewacji budynku, wymianę okien, odwodnienie budynku, remont wnętrza i wymianę tynków wewnętrznych.

- Reklama -

W ramach inwestycji planowana jest również rewitalizacja parku miejskiego w Tarnogrodzie poprzez prace związane z uporządkowaniem układu kompozycyjnego, budowę fontanny płytowej z wykorzystaniem skaczących strumieni wody z iluminacją, modernizację nawierzchni ciągów pieszych, zagospodarowanie zieleni w związku ze zmianą układu komunikacyjnego w parku, budowę dwóch pergoli drewnianych, budowę obiektów małej architektury, tj. ławek parkowych, koszy na śmieci, stojaków rowerowych, oraz przebudowę oświetlenia terenu i instalacji oświetlenia LED fontanny.

Prace będą trwać w latach 2019-2020. Koszt całkowity zadania to 8 mln zł, a dofinansowanie w ramach RPO WL to kwota prawie 6 mln zł.

 

- Reklama -

9 Komentarze
 1. Heniu mówi

  Lelijk nu było jak nu ktoś o mieszkaniach socjalnych pomyślał lepszy pożytek nu był

 2. adaa2 mówi

  Tarnogród musi mieć coraz więcej nowych inwestycji rozwijać sie gdzie ta młodzież ma wyjść wieczorami jak nie na rynek. Mamy piekne miasto z młodzieżą która chce jego rozwoju ale póki co w Tarnogrodzie blisko 5 tyś mieście mamy 1 restaurację i ….. i tyle, wiec nie ma co sie dziwić dlaczego wieczorami to miasto jest martwe

 3. Rychu (LA) mówi

  Ci co chejtuja ,i są najbardziej wyszczekani w internecie zazdroszczą mieszkańcom Tarnogrodu ! Bo tak naprawdę żal dupska ich ściska, a wypowiadają się Ci co mieszkają na wiechurach gdzie psy dupami szczekają i wodę pija.cwaniaczki internetowe . Dobrze niech się rozwija Miasto TARNOGRÓD jak najlepiej !!!!.

 4. aamamiah mówi

  po co to robic i dla kogo??kazdy wyjezdza z tego zydowskiego pagórka w sina dal a tu remonty i innowacje które maja niby slużyć okrojonym intelektualnie[najczesciej przez rózne używki]jednostkom pałętającym sie po tym niby rynku jak smród po gaciach..

  1. mareea mówi

   Po co robić kanalizacje i chodniki w okolicznych wioskach mają sklep gdzie sie napiją i pole jedyne miejsce gdzie potrafią zarobić.

 5. ... mówi

  I mamy jak zwykle obraz tarnogrodzkiego bagienka 🙁 Zamiast się cieszyć , że uda się coś dla ludzi zrobić – wyciąga się ” meneli „… To naprawdę smutne… Zastanawiam się , czy warto wogule coś dla ludzi w Tarnogrodzie robić. Zróbmy kilka chodników , zaświećmy parę lamp więcej . I tak będziemy żyć w Ciemnogrodzie

 6. Marian mówi

  Tarnogrodzcy menele na pewno remont parku docenią 😉

  1. Azazel mówi

   Wiec lepiej nic nie robić ?
   100% ludzi przesiadujących w parku to menele ?

  2. *** mówi

   Mówisz o sobie?

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.