- Reklama -

- Reklama -

Potrąciła rowerzystę

Chwila nieuwagi i brak czujności wystarczą, aby zostać uczestnikiem niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Przekonała się o tym kierująca volkswagenem, która w Zamościu potrąciła rowerzystę na oznakowanym przejeździe dla rowerzystów. Cyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

- Reklama -

Do wypadku z udziałem cyklisty doszło w środę 13 kwietnia na ulicy Kilińskiego w Zamościu, przy wyjeździe z terenu parkingu. Dyżurny Policji o potrąceniu rowerzysty dowiedział się około godziny 10.15 i natychmiast skierował w to miejsce policjantów. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierująca volkswagenem, wyjeżdżając ze strefy ruchu parkingu przy galerii, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście i uderzyła w jednoślad. Cyklista w czasie, gdy doszło do zdarzenia, jechał drogą dla rowerów od strony ulicy Piłsudskiego w kierunku ulicy Legionów.
Po zderzeniu z volkswagenem kierujący jednośladem 59-letni mieszkaniec Zamościa
przewrócił się, doznając obrażeń. Załoga karetki pogotowia przewiozła go do szpitala. Kierująca volkswagenem mieszkanka Biłgoraja w wieku 59 lat nie odniosła obrażeń, była trzeźwa. Trzeźwy był także rowerzysta. Na miejscu wypadku policjanci wykonali oględziny, przesłuchali świadków, zabezpieczyli ślady. Prowadzone przez mundurowych postępowanie wyjaśni szczegóły zdarzenia.Teraz, kiedy pora roku sprzyja przejażdżkom rowerowym. Kierowcy muszą zachować czujność i przewidywać zagrożenie, zwłaszcza w rejonach przejść dla pieszych oraz przejazdów dla rowerzystów. To właśnie „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” podczas kolizji, czy wypadku narażeni są na znacznie poważniejsze konsekwencje niż kierujący samochodami. W wyniku potrąceń zarówno piesi, jak i rowerzyści często tracą zdrowie, którego odzyskanie może czasami potrwać wiele tygodni czy miesięcy. Zdarzają się, niestety, także tragiczne w skutkach konsekwencje wypadków, jakimi są utrata życia czy kalectwo – apeluje starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło z zamojskiej policji.

Kierowco, ustąp pierwszeństwa rowerzyście na przejeździe dla rowerów.

Rowerzysto, zanim wjedziesz na przejazd dla rowerów upewnij się, że kierujący samochodem zauważył cię i zdąży w odpowiednim momencie zatrzymać pojazd.

/lubelska policja

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.