kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Bukowina: Posadzono „Dąb Pamięci” przy szkole

Szkoła Podstawowa im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Bukowinie włączyła się w trwający od 2008 roku program edukacyjny „Katyń… ocalić od zapomnienia”. Przy tej placówce oświatowej od środy 13 kwietnia rośnie "Dąb Pamięci".

- Reklama -

 

Jak rosnące przy monumentach dęby wypuszczają teraz na nowo liście, tak i my na nowo nie tylko odświeżamy swoją pamięć, ale przede wszystkim miłość wobec tych, którzy oddali życie za naszą wolność.”

urząd MArszałkowski projekt

Celem programu edukacyjnego „Katyń… ocalić od zapomnienia” jest uczczenie pamięci zbrodniczo wymordowanych przez NKWD obywateli państwa polskiego.

W Dniu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej 13 kwietnia 2022 r. podczas uroczystego apelu posadzono przed budynkiem szkoły Dąb Pamięci dla ppor. rezerwy piechoty Wojska Polskiego Stanisława Nieściora, urodzonego w 1893 roku w Markowiczach (powiat biłgorajski), który w kwietniu 1940 roku został zamordowany przez Sowietów w Charkowie.

Poprzez posadzenie Dębu Pamięci społeczność szkolna Szkoły Podstawowej im. Hetmana Jana Zamoyskiego w Bukowinie stała się ważnym ogniwem w łańcuchu pamięci przekazywanej z pokolenia na pokolenie: – Ten wyjątkowy łańcuch nie może zostać przerwany. Wspólnym obowiązkiem nas wszystkich jako wychowawców, nauczycieli, rodziców jest przekazywanie młodemu pokoleniu wartości patriotycznych oraz kształtowanie miłości do Ojczyzny w oparciu o wiedzę historyczną i doświadczenia minionych pokoleń – przyznaje Irena Klecha, dyrektor szkoły.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

W uroczystości uczestniczył również wójt gminy Biszcza.

– Dzień ten na zawsze zapisze się w historii szkoły i pamięci zebranych jako niezwykłe patriotyczne wydarzenie, a zasadzony dąb będzie nie tylko przypominał o bohaterskiej przeszłości polskiego narodu, ale będzie również symbolem wspólnych działań łączących pokolenia – powiedział podczas wydarzenia Zbigniew Pyczko, wójt gminy Biszcza.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.