- Reklama -

- Reklama -

Potok Górny z planami na przyszłość

2020 rok był bardzo aktywnym czasem inwestycyjnym dla Gminy Potok Górny i nadal postawione plany na przyszłość są ambitne.

Jak wynika z uchwały budżetowej, całkowity dochód budżetu Gminy Potok Górny na 2021 rok wynosi 29 569 672,20 zł. Jest to prawie 3 mln zł więcej niż dochód budżetu w roku ubiegłym.

– Oficjalne dane poznamy dopiero w marcu, ale już teraz mogę powiedzieć, że dzięki naszemu działaniu gmina Potok Górny na chwilę obecną nie posiada żadnego zadłużenia – mówi Stanisław Dyjak, Wójt Gminy Potok Górny. – Tak jak zakładałem, podejmując się pracy na stanowisku wójta gminy, zdecydowana większość funduszy została pozyskana z zewnątrz, tak aby nie zadłużać gminy – dodaje.

W Gminie Potok Górny w 2021 roku wydatki planowane są na kwotę 32 569 672,20 zł, z czego prawie 12 mln zł zostało przewidziane na różnego rodzaju inwestycje. Między innymi za te pieniądze mają być wykonane następujące zadania:

 • Opracowanie dokumentacji technicznej i budowa chodnika na odcinku Naklik-Szyszków przy drodze wojewódzkiej Nr 863.
 • Opracowanie dokumentacji technicznej na budowę chodnika w miejscowosci Lipiny Górne-Borowina przy drodze powiatowej (od szkoły podstawowej do skrzyżowania).
 • Opracowanie dokumentacji technicznej na budowę drogi gminnej Lipiny Górne -Lewki -Jedlinki.
 • Opracowanie dokumentacji technicznej na budowę drogi gminnej w miejscowości Jasiennik Stary “Budy”.
 • Budowa chodnika przy drodze powiatowej Nr 2961L w Lipinach Dolnych.
 • Budowa drogi gminnej nr 109370L w Potoku Górnym (wraz z budową parkingu przy Urzędzie Gminy i przebudową parkingu przy kościele parafialnym w Potoku Górnym).
 • Modernizacja oświetlenia ulicznego we wszystkich miejscowościach Gminy Potok Górny (energooszczędne oświetlenie ledowe).

W 2021 roku gmina ma zamiar rozpocząć remont budynku świetlico-remizy w Potoku Górnym i wykonać dokumentację projektową na przebudowę dachu na budynku Urzędu Gminy. W tym samym czasie ma się również rozpocząć budowa odcinka sieci wodociągowej (połączenie wodociągu Lipiny z wodociągiem Potok Górny) oraz przebudowa sieci wodociągowej i kanalizacyjnej w Jedlinkach, Potoku Górnym, Zagródkach, Szyszkowie i Dąbrówce. Ponadto w Zagródkach zostanie zmodernizowana oczyszczalnia ścieków.

- Reklama -

– Nowy rok to kolejne wyzwania, które stawiamy przed sobą. Tym razem większe i bardziej ambitne. Wszystko po to, aby mieszkańcom naszej gminy żyło się bezpieczniej i lepiej – informuje włodarz.

Jak wynika z uchwały, w budżecie Gminy Potok Górny zostały zawarte środki na fundusz sołecki w sołectwach:

 • Dąbrówka – 27 394,37 zł
 • Jasiennik Stary – 20 377,71 zł
 • Jedlinki – 14 579,52 zł
 • Kolonia Malennik – 12 268,64 zł
 • Lipiny Dolne – 42 015,90 zł
 • Lipiny Górne-Borowina – 29 495,16 zł
 • Lipiny Górne-Lewki – 22 352,46 zł
 • Naklik – 26 890,18 zł
 • Potok Górny cz. I – 31 637,97 zł
 • Potok Górny cz. II – 38 906,72 zł
 • Szyszków – 31 679,99 zł
 • Zagródki – 21 386,09 zł                                                                                                                               Na 12 sołectw rozdzielono kwotę 318 984,71 zł. W porównaniu do poprzedniego roku to więcej o ponad 20 tys. zł.

– Przy realizacji zaplanowanych inwestycji liczę na dobrą współpracę z radnymi, sołtysami i mieszkańcami Gminy Potok Górny mówi Stanisław Dyjak.

~Kuliński Michał

- Reklama -

- Reklama -

15 Komentarze
 1. Manius mówi

  Plany maja to do siebie ze byc powinny. po planach nastepuje ich realizacja. A w potoku Gornym sa tylko plany i nic wiecej. I co gorsze nic wiecej nie bedzie. otrzasnijcie sie ludziska i spojrzcie prawdzie w oczy. Nic sie tutaj nie robi i nic robic nie bedzie. Bo nie ma po co. Tak dokładnie my mieszkancy nie zasluzylismy na to by miec cokolwiek. A plany no coz planowac mozna wiele ale przeciez rozlicza sie za konkrety a nie jakies mrzonki. tych juz było troche i mrzonkami zostały. pewnie ze zaraz sie wine zwali na pandemie bo przeszkadza . No i na tych co kłody pod nogi rzucaja. I przeszkadzaja nad wyraz skutecznie. Zreszta kazda wymowka jest dobra o ile bedzie miała posłuch. Wiec mieszkancy patrzcie i myslcie.

 2. Witold mówi

  A gdzzie sie podziały te dumne ludzie z potoka, gdzie ci bohaterowicze co sie w grobach przewracaja patrzac na to co sie teraz tutaj dzieje. to po to bohatyrami zostawali w dawnych czasach zeby teraz wszystko zmarynowac. Bo to co tyraz to marynacja calkowita jest. Jakzesz to byc tak moze.

 3. Mietek mówi

  A zarzekał sie ansz włodarz jak sie dowiedzieł ze pany z jedlinków nie chca drogi do Lewek, ze jak niechca to nie dostana. A tutaj patrzaj chłopie juz znowu kolejny plan budowy tej drogi. Oj to sie pany z jedlinek nieco uciesza jak sie dowiedza ze ta droga co niby miała byc najpierw a póxniej juz nie to znowu ma byc bo plan sie kroi. Ot zagmatwane to jest mocno bo to co chca pany z Jelinków to jedno a to co włodarz nasz to drugie. Ciekawe co wygra , Poparzenio wygrały pany z jedlinków , teraz to sie kaze dopiero.

 4. Zawiedziony mówi

  Gadu, gadu nocą!!!
  Baju, baju w dzień!!!

 5. Luciusz mówi

  Widac wyraznie ze te pomysły co niby maja byc realizowane to jakies resztki i odpady. Sa konkretne potrzeby w miejscowościach które trzeba realizowac na juz. Żeby o tym wiedziec to trzeba sie wsłuchac w głosy mieszkanców i radnych. Tylko ze radni nabrali wody w usta i nic nie mówia . Nic tez nie robaia. Podnosza tylko łapke kiedy zachodzi potrzeba i to wszysko. A trzeba jak sie juz idzie na te sesje troche zaczac myslec a nie tylko przyklaskiwac. Jak to mówia co dwie głowy to nie jedna . A radnych jest wiecej wiec cos madrego powinni wymyslec. Jak narazie nie wymyslili nic . I włodarz musi sam wymyslac co by tutaj jeszcze spartolic. przeciez nie bedzie ludziom budował rozbudowywał poprawiał bo i po co. Np fotovoltaika. Po co im to. Jak chca niech sobie zakładaja sami. Jakis program chyba im sie poprzewracało w głowach. Piecy na pelet nie chcieli to i fotovoltaiki nie dostana. Chca miec chodnik we wsi. Po co?? lepiej droge po polach zbudowac asfaltowa i lampy tam postawic. Niech chodza polami a nie wioska. Parking owszem ale płatny. Niech płaca a co nie mozna. Mozna jak najbardziej. I co by tutaj jeszcze dołozyc. Podrzuccie cos bo sie pomysły koncza juz.

 6. Czytelnik mówi

  Strefa wolno cłowa czy strefa ekonomiczna. Bo jedna juz była Skr się nazywa. A ta druga to gdzie ma powstać? Chyba że teren całej gminy się uzna za strefę ekonomiczną tzw. Sse jal to w mielcu czy legnicy.

 7. Stanisław mówi

  Ale takich iluminacji świątecznych jak w Potoku przy gminie to nigdzie nie widziałem

 8. Luciusz mówi

  Oj nie martwcie sie ludziska. Zaplanuja wszysko i wszysko zrobia. I bedzie tak jak z ta hala widowiskowa w Potoku Górnym. Miała byc miała byc miałabyc juz juz miała byc juz plany juz opowiadanie o nieja jaka to bedzie wspaniała cudowna sama sie miała ogrzewac i oswietlac nawet. I co?? Niema hali i nie bedzie. Podobnie bedzie z innymi pomysłami przyjda i pójda,

 9. Adam mówi

  Dlaczego Pan Wójt nie chwali się,że zmierza zaciagnąć 3 mln kredyt.Poprzednik na takie zadłużenie pracował 20 lat.W szkołach i gminie niedługo elewacja opadnie z brudu.
  Ludzie płacą ciężkie pieniądze z fotowoltaikę bo Wój nie potrafił soliodnie napisać wniosku.
  Może chodziło o to by nie mieć problemu z ludzmi.Jeszcze pytanie kiedy powstanie ta strefa
  wolnocłowa i gmina stanie się bogata?

 10. Facet z Potoka mówi

  Ja bym jeszcze dopisał do tej listy likwidację Gminnego Ośrodka Kultury, bo kuźwa nic nie robią. Albo przynajmiej zastąpienie obecnych pracowników jakimiś kompetentnymi ludźmi z pomysłem i powołanie ośrodka sportu i rekreacji. Jesteśmy prawdopodobnie jedyną miejscowością gminną na świecie 😞 bez boiska do piłki nożnej.
  Panie wójcie, jeśli Pan to czyta to bardzo proszę i tym pomyśleć.
  Pozdrawiam.

 11. Matylda mówi

  Oj oj oj nie jest dobrze. nasz włodarz sie bierze za coś o czym bladego pojecia nie ma. Oczywiscie jesli cos pójdzie nie tak to zwali wszystko na Rade Gminy. Bo to własnie rada podejmuje decyzje a wójt je wykonuje tylko. Tylko ze Rada o tym zapomniała. Jak do tej pory przyklaskuje tylko włodarzowi a ten robi co chce. Czyli w zasadzie nic. I była szansa , że jakos te kadencje przemeczy bo na nastepna go ludzie wybrac nie powinni. Wielu juz to wie bo ma oczy i rozum. Ale jesli sie wezmie za działa nie bo chce sie wykazac to może być ciężko. Bo kto wie co tam wymysli. Moze byc jak z tymi drzewami. Były i ich nie ma. A jak z gmina stanie sie podobnie. Była była i znikneła. Hehehe Wcale jednak nie do smiechu nam bedzie. Szkoły tez chciał nasz włodarz likwidowac. Ciekawe co nastepne bo na jakkieś konkretne działania to bym nie liczyła. Oj nie.

 12. Ja mówi

  A co internetu nie masz? W kazdej wsi na remizie i szkole antena jest tylko zasięgu nie ma i prędkości słaba.

 13. Czytelniczka mówi

  A co z internetem? Mial byc gotowy do konca 2020 roku

 14. Czytelnik mówi

  I będzie płatny parking przy urzędzie gminy. A ciekawe co będą remontować na parkingu pod kościołem?

 15. Stefan mówi

  Ciekawe kiedy zrobią oświetlenie, uliczne nowe lampy to było by coś

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.