- Reklama -

- Reklama -

Potok Górny świętował 3 Maja (Film)

To już drugie obchody 3-majowego święta w Potoku Górnym, które odbyły się w warunkach obostrzeń związanych z koronawirusem. Rozpoczęły się one uroczystą Mszą świętą, po której nastąpiło symboliczne złożenie wieńców przez władze samorządowe.

Mszą świętą w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Potoku Górnym rozpoczęły się gminne obchody 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ze względu na sytuację w kraju związaną z epidemią i zawieszeniem wszelkich uroczystości masowych samorządowcy z Potoka Górnego postanowili kameralnie uczcić rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

– Obchodzimy dzisiaj 230. rocznicę Konstytucji 3 Maja, konstytucji, która była w tamtych trudnych czasach swoistą jutrzenką swobody, nadzieją na lepsze jutro i impulsem do dalszych działań niepodległościowych. Obchodzimy dzisiaj również święto Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Niech dzisiejsza rocznica i opieka Matki Bożej pozwoli pokonać koronawirusa i powrócić do tak wyczekiwanej normalności – mówi Stanisław Dyjak, wójt gminy Potok Górny.

- Reklama -

Po Mszy delegacja złożyła wieńce przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego oraz przy tablicy pamiątkowej w Potoku Górnym.

W imieniu mieszkańców i władz samorządowych gminy Potok Górny wieńce składali: wójt gminy Stanisław Dyjak, przewodniczący RG Henryk Kapica, radni RG Renata Małek i Sylwia Stępniowska.

~Kuliński Michał

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.