Krzewińska Beata kandydat

- Reklama -

- Reklama -

Nowa trasa gry terenowej

Od końca kwietnia miłośnicy gier terenowych mają większe pole do popisu na terenie Biłgoraja, ponieważ została otwarta nowa trasa geocachingowa.

- Reklama -

Od 30 kwietnia można korzystać z nowej trasy geocaching na terenie Nadleśnictwa Biłgoraj. Geocaching to gra terenowa użytkowników odbiorników GPS, polegająca na poszukiwaniu tzw. skrytek uprzednio ukrytych przez innych uczestników zabawy. Ukrywane przeważnie w interesujących miejscach skrytki zawierają dziennik odwiedzin, do którego wpisują się kolejni znalazcy, a także drobne upominki na wymianę.

– Trasa została zlokalizowana w okolicy ścieżki edukacyjnej na terenie Leśnictwa Bojary – wzdłuż zbiornika retencyjnego oraz w pobliżu szkółki leśnej. Ścieżka składa się z 11 skrzynek, w których zostały umieszczone gadżety. Dodatkowo w jednej z nich są certyfikaty znalazcy. Żeby zdobyć geościeżkę, trzeba odnaleźć minimum 10 skrzynek – informuje Nadleśnictwo Biłgoraj. 

urząd MArszałkowski projekt

Cała trasa ścieżki tworzy pętlę. Poszukiwania rozpoczynamy w okolicach parkingu leśnego przy mostku na rzece Osa, gdzie znajduje się skrzynka „Bojary 1 – OP9CLJ „, a następnie idziemy ścieżką, zdobywając kolejno następne numery skrzynek. Większość skrzynek to niewielkie pojemniki ukryte nad ziemią oraz zamaskowane w lesie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.