- Reklama -

Poseł Krzysztof Grabczuk otworzył biuro w Biłgoraju (audio)

W sobotnie popołudnie 18 stycznia przy ul. Plac Wolności 13 w Biłgoraju, oficjalnie otwarte zostało biuro poselskie Posła na Sejm RP Krzysztofa Grabczuka.

Posłuchaj nagrania z momentu otwarcia biura:

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele samorządów oraz lokalni działacze biłgorajskich struktur Platformy Obywatelskiej. Obecni byli m.in. Janusz Rosłan-burmistrz miasta Biłgoraja, jego zastępca Jarosław Bondyra, radna Sejmiku Województwa Lubelskiego-Zofia Woźnica, wójt gminy Aleksandrów-Józef Biały, były zastępca burmistrza Biłgoraja-Michał Dec oraz zastępca wójta gminy Biłgoraj-Wojciech Dziduch.

Krzysztof Grabczuk w minionych wyborach parlamentarnych kandydował z ramienia Koalicji Obywatelskiej w okręgu chełmskim i otrzymując  ponad 15 tys. głosów, uzyskał mandat posła na Sejm RP IX kadencji.

Moje marzenie jest jedno: by to miejsce, ten pokój był miejscem do dobrych spotkań. By służył on spotkaniom wszystkim mieszkańcom tego miasta, ale również i powiatu, naszego regionu oraz Polsce bez względu na przynależność polityczną, partyjną. Chciałbym abyśmy tutaj się spotykali, tutaj dopracowywali dobre projekty, które będą służyły mieszkańcom. Chcę, by z tego pomieszczenia zawsze płynęła dobroć. Abyśmy patrzyli na drugiego człowieka zauważając jego dobroć i abyśmy radość, miłość, pogodę ducha, dobre pomysły przekazywali innym – mówił podczas otwarcia biura Krzysztof Grabczuk, Poseł na Sejm RP.

Jesteśmy województwem biedniejszym, dlatego tym bardziej powinniśmy mówić wspólnym językiem. Są tutaj samorządowcy i wiedzą, że moje drzwi były zawsze otwarte do spraw ludzkich. Taka jest moja wizja nowoczesnego państwa – być dumnym obywatelem województwa lubelskiego, w naszym przypadku Ziemi Biłgorajskiej i jednocześnie być obywatelem Europy i świata – dodał poseł.

- Reklama -

 O reformie samorządowej oraz o tym, dlaczego zdecydował się na otworzenie biura w Biłgoraju opowiada w nagraniu poniżej: 

Poseł Grabczuk ma wieloletnie doświadczenie samorządowe był radnym, prezydentem Chełma, marszałkiem województwa lubelskiego oraz wicemarszałkiem. Podczas otwarcia biura poselskiego biłgorajscy samorządowcy podkreślali wielokrotną dotychczasową dobrą współpracę z posłem, dzięki której powstało wiele inwestycji.

Ja chcę służyć przede wszystkim mieszkańcom, ale chcę służyć również samorządom, przedsiębiorcom, młodym ludziom, tym grupom społecznym, od których w długiej perspektywie czasowej najbardziej zależy nasza przyszłość. Bowiem jeśli nie będzie silnego samorządu, to trudno będzie o inwestycje. Jeśli nie będzie silnych przedsiębiorców, nie będzie można mówić o podatkach czy później wspierać naukę i kulturę. Jeśli nie będziemy mieć wykształconego, silnego narodu, to nie będzie możliwości osiągania sukcesów – przekonywał Krzysztof Grabczuk. 

Dzisiaj trzeba wspierać ludzi młodych tych, którzy chcą osiągać sukces. I kolejna rzecz, którą zawsze powtarzałem i powtórzę raz jeszcze: z biedy wychodzi się nie poprzez zasiłki tylko poprzez ciężką pracę. My musimy uczyć i wpajać ludziom kult pracy, a chcemy przede wszystkim stać po stronie ludzi, którzy dzisiaj pracują. Chcę być przedstawicielem zwykłych ludzi. Chcę z nimi rozmawiać, chcę się spotykać, chcę by mówili mi o swoich bolączkach, a to co będą mi mówili chcę przekładać w sejmie. Ja jestem zwolennikiem tego, aby w Polsce powstał specjalny fundusz dla Polski wschodniej po to, żeby bardziej wesprzeć ich inwestycjami zwłaszcza infrastrukturalnymi. Byśmy mogli jako województwo lubelskie dopędzić inne regiony w Polsce. Bez tych pieniędzy będzie nam bardzo trudno. Dzisiaj mamy gigantyczny problem migracji. Dzisiaj mnóstwo ludzi z poszczególnych wiosek jedzie na studia do Lublina, do Warszawy i tutaj nie wraca. Jeśli chcemy, by ci ludzie tutaj wrócili to należy poprawić tutaj warunki. Dzisiaj młody człowiek będzie wybierał tam gdzie jest mu lepiej, a mi zależy na tym, żeby województwo lubelskie się nie wyludniało tylko, żeby tutaj jak najwięcej mieszkańców przyjeżdżało, by tutaj żyli szczęśliwie, wokół swoich rodziców, dziadków i tworzyli wielką rodzinę biłgorajską, chełmską i lubelską – podsumował poseł.

Biuro Poselskie Posła na Sejm Krzysztofa Grabczuka obecnie otwarte będzie dla mieszkańców w poniedziałki, szczegółowe informacje na temat godzin oraz możliwości spotkania się z posłem umieszczone zostaną w mediach społecznościowych oraz na jego stronie internetowej.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.