Paramedica

Pomagają Syrii

Celem akcji charytatywnej "Lubelszczyzna dla Syrii", która została zainaugurowana we wrześniu 2017 roku na Zamku Lubelskim, jest uwrażliwienie mieszkańców województwa lubelskiego na rozmiar tragedii, jaka rozegrała się wśród bezbronnych ludzi w Aleppo i innych syryjskich miastach, oraz zebranie funduszy na remont i odnowę zrujnowanych domów. 
Przedsięwzięcie jest rezultatem spotkania syryjskiego duchownego ojca Ibrahima Al-Sabbagh`a z wojewodą lubelskim. Opowiedział on o losach chrześcijan w Syrii i przedstawił ich trudną sytuację. Opisał okoliczności, w jakich wiele budynków zostało zniszczonych przez pociski i bomby, w wyniku czego mieszkańcy tych domów musieli je opuścić. Teraz chcą wrócić do normalnego życia, ale wsparcie płynące od organizacji humanitarnych jest nadal niewystarczające.
Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Różańcu także włączył się w akcję odbudowy zniszczonych domów w Syrii. Wzięli w niej udział zarówno uczniowie, nauczyciele, jak i pozostali pracownicy placówki. Pieniądze trafią do syryjskich rodzin za pośrednictwem Kuratorium Oświaty w Lublinie we współpracy z organizacją kościelną Pomoc Kościołowi w Potrzebie, której dyrektorem jest ksiądz prof. Waldemar Cisło. Organizatorzy dziękują wszystkim ludziom dobrej woli, którzy zechcieli wesprzeć te działania.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.