- Reklama -

Policjanci zabezpieczyli znaleziony niewybuch

Dyżurny biłgorajskiej komendy został poinformowany przez mieszkańca gminy Turobin o znalezieniu niewybuchu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna zauważył niebezpieczny przedmiot przy moście rzeki Por w miejscowości Tarnawa Duża. Apelujemy o ostrożność i przypominamy, że znalezionych niewybuchów nie należy samodzielnie przenosić, a tym bardziej próbować rozbrajać.

Wczoraj około godziny 10 otrzymaliśmy zgłoszenie, z którego treści wynikało, że mieszkaniec gminy Turobin podczas spaceru w rejonie mostu rzeki Por w miejscowości Tarnawa Duża (gmina Turobin) znalazł przedmiot wyglądem przypominający niewybuch. Policjant z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego potwierdził zgłoszenie. Okazało się, że był to skorodowany granat, który nie posiadał zapalnika, nie stwarzał bezpośredniego zagrożenia detonacji. Policjanci zabezpieczyli znalezisko.

- Reklama -

Przypominamy, żeby w przypadku znalezienia niewybuchu nie dotykać go, ani nie przenosić. Miejsce, gdzie się znajduje, dobrze jest zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Jak najszybciej należy poinformować służby, które bezpiecznie usuną niebezpieczne znalezisko – informuje sierż. sztab. Joanna Pilarska z biłgorajskiej komendy policji.

Policjanci zabezpieczą teren i powiadomią saperów.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.