- Reklama -

Policjanci odwiedzili dzieci na półkoloniach

Mundurowi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” odwiedzili dzieci wypoczywające na półkoloniach organizowanych na terenie powiatu biłgorajskiego. Rozmawiali z nimi o bezpieczeństwie podczas wakacji zarówno nad wodą, jak i w górach, a także podczas wypoczynku w domu. 

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” biłgorajscy policjanci spotkali się z dziećmi biorącymi udział w półkoloniach organizowanych w różnych miejscach powiatu biłgorajskiego, aby rozmawiać z nimi o bezpieczeństwie na wakacjach.

– W trakcie spotkań omówione zostały zasady bezpiecznego zachowania nad wodą i w wodzie. Policjanci z zachowaniem środków ostrożności i obowiązujących obostrzeń tłumaczyli najmłodszym, jak udzielić pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Rozmawiali również o niebezpieczeństwach, jakie mogą nas spotkać podczas wakacji w miejscu zamieszkania, wypoczynku na wsi i na drodze, oraz sposobach ich uniknięcia – relacjonuje mł. asp. Joanna Klimek, rzecznik prasowa biłgorajskiej policji.

- Reklama -

Podczas spotkań poruszany był również aspekt bezpieczeństwa na drodze. Szczególnie teraz, podczas wakacji, panuje na nich wzmożony ruch.Funkcjonariusze w trakcie spotkań przypominali, jak ważne dla pieszych są odblaski, dzięki którym kierowca może ich dostrzec z większej odległości.

Red

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.