- Reklama -

Podszywają się pod GOPS i wysyłają fałszywe e-maile

Urząd Gminy w Potoku Górnym ostrzega przed oszustami mieszkańców, którzy składali wniosek do programu Dobry Start. Podszywają się oni pod GOPS i wysyłają fałszywe wiadomości.

„Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Potoku Górnym zaleca ostrożność i przestrzega przed oszustami, którzy mogą podszywać się pod tutejszy Ośrodek, wysyłając wiadomości e-mailowe z linkiem lub prośbą o podanie numeru konta w celu dokonania przelewu świadczenia lub kliknięcia w link” – czytamy w oświadczeniu GOPS-u w Potoku Górnym.

Od lipca ruszyło elektroniczne przyjmowanie wniosków do programu Dobry Start. Wniosek o świadczenie można złożyć online. Przyjmowanie wniosków o świadczenie z programu Dobry Start drogą tradycyjną (papierową), czyli osobiście w urzędzie czy ośrodku pomocy społecznej właściwym dla miejsca zamieszkania lub za pośrednictwem poczty rozpocznie się 1 sierpnia.

- Reklama -

Oszuści nie czekali i do niektórych mieszkańców już wysłali fałszywe wiadomości. Podszywają się pod GOPS i sugerują podanie numeru konta bankowego lub kliknięcie w link. Urzędnicy apelują, aby mieć się na baczności i nie odpowiadać. – Tutejszy Ośrodek, jako realizator świadczenia Dobry Start, będzie wysyłał wiadomości e-mail informujące o przyznaniu i wypłacie ww. świadczenia z adresu poczty elektronicznej: dobrystart@potokgorny.com.pl.

Informacje o przyznaniu świadczenia Dobry Start będą generowane automatycznie z tego adresu e-mail, na który nie należy odpowiadać – dodają.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.