Podsumowanie roku sportowego 2019/2020 (audio)
W poniedziałek 28 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju odbyło się podsumowanie osiągnięć sportowych w roku szkolnym 2019/2020. Tym razem sportowa uroczystość ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju była bardzo kameralna i okrojona.
Poniżej 84 zdjęć:
W wydarzeniu wzięli udział nieliczni uczniowie szkół podstawowych oraz średnich, którzy osiągnęli najlepsze wyniki sportowe. Oprócz młodych sportowców puchary odebrali również trenerzy, nauczyciele i dyrektorzy szkół. Spotkanie otworzył starosta biłgorajski Andrzej Szarlip, który skierował swoje słowa do młodych sportowców:
– Spotykamy się dziś tutaj, abyście się poczuli przez nas docenieni oraz poczuli, że jesteście kimś wyjątkowym, ponieważ te sukcesy w różnych dyscyplinach sportowych, które reprezentujecie, są znaczące. W imieniu Zarządu Powiatu Biłgorajskiego oraz Rady Powiatu Biłgorajskiego chciałbym wam złożyć serdeczne gratulacje, bo wasze sukcesy wpływają bardzo korzystnie na wizerunek naszego powiatu – mówił podczas spotkania starosta.
Nagranie audio poniżej:
Słowa uznania za włożoną pracę i trud starosta skierował także do nauczycieli oraz dyrektorów szkół. Znaczącą przewagę sportową wśród biłgorajskich szkół podstawowych uzyskała Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju, która zajęła I miejsce w powiatowym podsumowaniu współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2019/2020 w igrzyskach dzieci oraz igrzyskach młodzieży. Nauczycielem roku został Artur Zawiślak, trener lekkoatletów, szachistów, nauczyciel wychowania fizycznego, pracujący w tej placówce oświatowej.
Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:
Artur Zawiślak SP 1 w Biłgoraju (nagranie audio poniżej):
Wyróżnieni zostali:
Klasyfikacja szkół – powiatowe podsumowanie współzawodnictwa sportowego w roku szkolnym 2019/2020
Igrzyska dzieci
1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju – 190 pkt.
2. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju – 178 pkt.
3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie – 172 pkt.
4. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 w Biłgoraju – 153 pkt.
5. miejsce – Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie – 104 pkt.
6. miejsce – Szkoła Podstawowa w Smólsku – 102 pkt.
7. miejsce – Szkoła Podstawowa we Frampolu – 100 pkt.
8. miejsce – Szkoła Podstawowa w Majdanie Starym – 75 pkt.
9. miejsce – Szkoła Podstawowa w Dąbrowicy – 66 pkt.
10. miejsce – Szkoła Podstawowa w Teodorówce – 62 pkt.
W kategorii tej w zawodach na szczeblu powiatowym udział wzięły 34 szkoły.
Igrzyska młodzieży
1. miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Biłgoraju – 226 pkt.
2. miejsce – Szkoła Podstawowa w Aleksandrowie – 164 pkt.
3. miejsce – Szkoła Podstawowa w Smólsku – 112 pkt.
4. miejsce – Szkoła Podstawowa we Frampolu – 94 pkt.
5. miejsce – Szkoła Podstawowa w Teodorówce – 76 pkt.
6. miejsce – Szkoła Podstawowa w Turobinie – 68 pkt.
7. miejsce – Szkoła podstawowa nr 3 w Biłgoraju – 66 pkt.
8. miejsce – Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie – 60 pkt.
9. miejsce – Szkoła Podstawowa w Goraju – 58 pkt.
10. miejsce – Szkoła Podstawowa Majdanie Starym – 44 pkt.
W kategorii tej w zawodach powiatowych wystartowali uczniowie 28 szkół.
Licealiada
- miejsce – I LO im. ONZ w Biłgoraju – 364 pkt.
- miejsce – ZSBiO w Biłgoraju – 335 pkt.
- miejsce– RCEZ w Biłgoraju – 272 pkt.
- miejsce – ZSZiO w Biłgoraju – 159 pkt.
- miejsce – ZS w Turobinie – 82 pkt.
- miejsce – ZSL w Biłgoraju – 54 pkt.
- miejsce – ZS CKR w Różańcu – 48 pkt.
- miejsce – KLO w Biłgoraju – 36 pkt.
Nauczyciel roku:
Igrzyska dzieci – Artur Zawiślak, SP nr 1 w Biłgoraju
Igrzyska młodzieży – Edward Furlepa, SP w Smólsku
Licealiada – Adam Osuch, RCEZ w Biłgoraju
Najlepsi uczniowie sportowcy powiatu biłgorajskiego w roku szkolnym 2019/2020
Igrzyska dzieci
1. miejsce – Kornelia Jagucak, SP nr 1 w Biłgoraju
2. miejsce – Paweł Bury, SP nr 5 w Biłgoraju
3. miejsce – Wojciech Papierz , SP nr 1 w Biłgoraju
4. miejsce – Kinga Cich, SP nr 1 w Biłgoraju
5. miejsce – Jakub Salik, SP w Smólsku
6. miejsce – Kamila Larwa, SP w Tarnogrodzie
7. miejsce – Klaudia Krasowska, SP w Tarnogrodzie
8. miejsce – Radosław Oszajca, SP nr 1 w Biłgoraju
9. miejsce –Michał Wachowicz, SP nr 5 w Biłgoraju
10. miejsce – Łukasz Podkościelny, SP w Turobinie
Igrzyska młodzieży
1. miejsce – Wiktoria Marzec, SP w Smólsku
2. miejsce – Oliwia Krasowska, SP w Tarnogrodzie
3. miejsce – Mateusz Maciocha, SP w Smólsku
4. miejsce – Kinga Pomarańska, SP w Teodorówce
5. miejsce – Bartosz Sadowski, SP nr 1 w Biłgoraju
6. miejsce – Damian Błaszczyk, SP nr 1 w Biłgoraju
7. miejsce – Hubert Iwańczyk, SP w Smólsku
8. miejsce – Wiktoria Węgierak, SP we Frampolu
9. miejsce – Alicja Siwiela, SP nr 5 w Biłgoraju
10. miejsce – Maciej Kulesza, SP w Turobinie
Licealiada
1. miejsce – Hubert Ćwikła, RCEZ w Biłgoraju
2. miejsce – Grzegorz Sobczak, RCEZ w Biłgoraju
3. miejsce – Szymon Różański, ZSBiO w Biłgoraju
4. miejsce – Tymur Vasylenko, ZSZiO w Biłgoraju
5. miejsce – Kajetan Woźny, I LO im. ONZ w Biłgoraju
6. miejsce – Milena Brodziak, ZSBiO w Biłgoraju
7. miejsce – Gabriel Oszajca, KLO w Biłgoraju
8. miejsce – Wiktoria Derylak, ZSBiO w Biłgoraju
9. miejsce – Dominik Piętak, RCEZ w Biłgoraju
10. miejsce – Karina Kita, I LO im. ONZ w Biłgoraju
Red.