- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Po pijaku kierował samochodem kolegi

- Reklama -

Wczoraj przed północą policjanci w Józefowie chcieli zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki Ford. Na widok policyjnego radiowozu, samochód przyspieszył. Kierujący nim mężczyzna ignorował włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Jak się okazało, kierujący nim 27-latek z gminy Józefów nie posiadał uprawnień do kierowania i miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. 27-latek przed sądem tłumaczył się będzie za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości i bez wymaganych uprawnień.

- Reklama -

Jak się okazało, mężczyzna podróżował z kolegą, 19-latkiem również z gm. Józefów. Ten był  właścicielem forda. Samochodem nie kierował, gdyż wcześniej spożywał alkohol. Ponadto nie stosował się on do żadnych poleceń policjantów. Pił piwo i przeklinał. Przed sądem odpowie za wykroczenia oraz za to, że jako właściciel dopuścił do prowadzenia pojazdu osobę niemającą wymaganych uprawnień i po spożyciu alkoholu.

Na podstawie obecnie obowiązujących przepisów kierowca, który zignoruje wezwanie policjantów do zatrzymania może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Łukasz mówi

    Za takie wykroczenia powina być konfiskata samochodu!!! Może to innych by nauczyło na przyszłość.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.