- Reklama -

- Reklama -

Pijany złodziej

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości i pomimo cofniętych uprawnień a także za kradzież odpowie 31-letni mieszkaniec gminy Łukowa. Mężczyzna jechał samochodem marki Audi mając w organizmie prawie 4 promile alkoholu i pomimo cofnięciu mu przed 10 laty uprawnień do kierowania. Jak ustalili policjanci 31-latek zatankował prawie 60 litrów paliwa na stacji paliw w Tarnogrodzie i nie płacąc odjechał. Został zatrzymany dzięki postawie obywatela, który jechał za nim i po stylu jazdy zorientował się, że kierujący audi jest nietrzeźwy.

- Reklama -

Wczoraj około godziny 16:00 policjanci zostali skierowani do miejscowości Chmielek gdzie według zgłaszającego jedzie nietrzeźwy kierujący. 34-atek z gminy Księżpol powiadomił policjantów, że jedzie za kierowcą samochodu marki Audi, który według niego jest nietrzeźwy. Po przybyciu na miejsce policjanci ustalili w rozmowie ze zgłaszającym, że jechał on swoim samochodem za kierowcą audi ponieważ podejrzewał że może być nietrzeźwy. Mężczyzna nie tracąc z oczu kierowcy wskazał policjantom posesję na którą wjechał. Policjanci zastali tam 31-latka z gminy Łukowa, którego zgłaszający wskazał jako kierowcę audi. Policyjny alkomat wykazał, że ma on w organizmie prawie 4 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się również, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania, zostały mu one cofnięte 10 lat temu.

W toku czynności policjanci ustalili również, że 31-latek około 3 godzin wcześniej dokonał kradzieży na jednej ze stacji paliw w Tarnogrodzie. Okazało się, że około godziny 13:00 pojechał na stację paliw z częściowo zakrytymi tablicami rejestracyjnymi i po zatankowaniu prawie 60 litrów paliwa odjechał nie płacąc. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane kamerami monitoringu znajdującym się na stacji. 31-latek przyznał się do kradzieży mówiąc policjantom, że nie zapłacił bo nie miał pieniędzy. Teraz mężczyzna stanie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności taka sama kara grozi za kierowanie pomimo cofniętych uprawnień. 31-latek odpowie także za dokonanie kradzieży.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.