- Reklama -

Młode, zdolne plastyczki

21 czerwca 2018 r. w Młodzieżowym Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień laureatom IX Ogólnopolskiego Biennale Plastyczno-Fotograficznego Dzieci i Młodzieży zatytułowanego „PRZYRODA”. Wśród nich znalazły się cztery wychowanki Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju uczęszczające na zajęcia plastyczne do pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia.

 

Jury IX Biennale „Przyroda” pod przewodnictwem Jana Andrzeja Jasińskiego – artysty plastyka, Kuratora Biennale przejrzało i oceniło 1245 prac plastycznych i fotograficznych nadesłanych z 86 ośrodków kultury. W dziedzinie plastyki Jury Biennale przyznało 11 nagród  i 8 wyróżnień, zaś do wystawy łącznie zakwalifikowano 153 prace.

- Reklama -

Martyna Mendyk – za przepiękną, barwną pracę przedstawiającą kameleona – otrzymała jedno z ośmiu wyróżnień. W wystawie pokonkursowej można jeszcze zobaczyć prace trzech dziewcząt pracujących w pracowni plastycznej Tęczowa Malarnia, nad którymi opiekę artystyczną nad laureatkami sprawuje Anna Świca. W dynamicznej kompozycji Ewa Król namalowała zrywające się do lotu żurawie, Marta Sołoducha przedstawiła podwodny świat  ryb, zaś Anna Pędziwiatr na swoim obrazie ukazała różnorodność i wielobarwność ptaków – malując pastelami pawia, koguta i gęsi. To wielki sukces dla tych uzdolnionych i pełnych entuzjazmu dziewcząt, które od wielu lat realizują swoje plastyczne pasje w pracowni Młodzieżowego Domu kultury w Biłgoraju.

Gratulacje!

Anna M. Świca

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.