- Reklama -

Pijana matka opiekowała się dziećmi

Zgłoszenie policjanci otrzymali wczoraj około godziny 10:00. Patrol został skierowany do niewielkiej wsi w gminie Potok Górny. Policjanci w mieszkaniu zastali 32 letnią kobietę i dwójkę dzieci, 1 miesięczną dziewczynkę i 5 letniego chłopca. Kobieta znajdująca się w stanie upojenia alkoholowego usiłowała karmić butelką niemowlę nie mogła jednak trafić do buzi dziecka, wypowiadała się bełkotliwie i nie racjonalnie. Policjanci natychmiast wspólnie z babcią, która poinformowała ich o sytuacji zajęli się dziećmi i na miejsce wezwali karetkę pogotowia. Ponadto policjanci ustalili miejsce pobytu 39 letniego konkubenta kobiety, który po niedługim czasie pojawił się na miejscu interwencji. Jak wykazało badanie alkomatem oboje znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Kobieta miała w organizmie ponad 3 promile alkoholu a jej partner prawie 2. Dzieci zostały przewiezione do szpitala. Po wykonaniu niezbędnych badań 5 letni chłopiec został przekazany pod opiekę 69 letniej babci a jego miesięczna siostrzyczka pozostała w szpitalu na obserwacji. 32 latka i jej partner zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty. Za narażenie dzieci na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują i przypominają alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji a czas reakcji wydłuża się. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które wymagają ciągłej kontroli.

- Reklama -

3 Komentarze
 1. M mówi

  Do Ani
  A ty poza szczekaniem w Nowej co zrobiłaś w tej sprawie, skoro tyle wiesz ?

 2. Ania mówi

  Dlaczego babkanie wezwała policji jak jej synek w mroźny i silny wiatr pijany poszedl z miesięcznym dzieckiem do sklepu a dziecko było ubrane w samych bodach na krótki rękawek, bez czapeczki i przykryte cienkim kocykiem. Czemu nie zareagowali ludzie? a gdyby się tak przewrócił? komentować każdy potrafi!

 3. Wierna mówi

  To teraz pasuje mamusi zęby wybić, wiadomo czym butelką

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.