- Reklama -

- Reklama -

Pierwsze spotkanie „Aktywnych Starszaków” (audio)

W środowe popołudnie 16 czerwca w biłgorajskiej siedzibie Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego odbyło się pierwsze po długiej przerwie spotkanie, podczas którego wręczono nauczycielom m.in. listy gratulacyjne i odznaczenia związkowe za wieloletnią przynależność do ZNP. Spotkanie to było również okazją do podsumowania dotychczasowej działalności oraz ustalenia planów na przyszłość.

- Reklama -

Po prawie rocznej przerwie w działalności członków sekcji nauczyciele powrócili do dalszej pracy. Podobnie jak w roku ubiegłym w tym roku członkowie sekcji już po raz drugi realizować będą zadanie publiczne pod nazwą „Aktywne Starszaki”, ogłoszone przez Urząd Miasta Biłgoraja.

Danuta Gęborys, przewodnicząca Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Biłgoraju mówi:  

– Podczas dzisiejszego spotkania wręczyliśmy listy gratulacyjne 14 nauczycielom emerytom, którzy przynależą do naszej organizacji już ponad 60 lat, jak również odznaczenia związkowe za 50 lat przynależności do ZNP. Były także nagrody książkowe dla członków, którzy ukończyli 80 lat życia – podsumowuje Danuta Gęborys, przewodnicząca Sekcji Emerytów i Rencistów ZNP w Biłgoraju.

- Reklama -

W ramach promocji realizowanego zadania seniorzy zaplanowali szereg działań aktywizujących. Pierwszym z nich, który odbył się w sobotę 19 czerwca, był spacer spod siedziby ZNP nad zalew Bojary oraz ćwiczenia i spotkania przy kominkuBiłgorajska sekcja zaplanowała jeszcze trzy rajdy rowerowe dla osób starszych w grupach po 15 osób. Zakończą się one w leśnej szkółce. 

Ale to nie wszystko. Będą jeszcze ćwiczenia rehabilitacyjne w siedzibie PCK Biłgoraj dla chętnych 10-osobowych grup. Ćwiczenia poprowadzi fizjoterapeuta PCK. To zadanie zaplanowane zostało w miesiącach od lipca do października br. Końcowa część projektu to spotkanie podsumowujące realizację zadań, które odbędzie się jesienią 2021 r. Każde ze spotkań zakończy się skromnym poczęstunkiem.

– Naszym celem jest również integracja środowisk seniorskich w mieście. Nad realizacją zadania czuwa zarząd sekcji przy bardzo dużym wsparciu prezesa oddziału powiatowego ZNP kol. Tomasza Paczosa – dodała przewodnicząca Gęborys. 

Chociaż spotkania grupowe nie odbywały się, członkowie sekcji realizowali zadania indywidualnie. W kwietniu br. dwoje członków wzięło udział w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Literacko-Plastyczno-Fotograficznym w Zielonej Górze pt. „Natura moich okolic”. Marianna Gęborys zaprezentowała 3 piękne wiersze o najbliższej okolicy, natomiast Jan Obszański przesłał na konkurs 3 przepiękne prace obrazujące zachód słońca. 

Jeżeli sytuacja pandemiczna pozwoli, aktywni członkowie biłgorajskiej sekcji ZNP jesienią będą realizować kolejne plany oraz pomysły. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.