- Reklama -

- Reklama -

Pieniądze na dojazdy do pól

Wiemy, które odcinki dróg na terenie powiatu biłgorajskiego otrzymają dofinansowanie w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych.

Sześć odcinków dróg będzie zmodernizowanych w ramach Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych na rok 2018 w powiecie biłgorajskim. Łącznie będą to prawie 3 km dróg za kwotę 1,2 miliona złotych. Dofinansowanie wyniesie 200 tysięcy złotych.

Drogi otrzymają dofinansowanie w ramach lubelskiego programu drogowego. Zarząd Województwa Lubelskiego ogłosił ten program z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Projekt zakłada budowę i remont nawet 2 tysięcy kilometrów dróg w województwie, po 100 km w każdym powiecie.

Fundusze na realizację inwestycji drogowych pochodzić będą z zarządzanych przez Urząd Marszałkowski środków unijnych m.in. Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, Programu Polska Wschodnia oraz funduszy scaleniowych. Ponadto Zarząd Województwa na ten cel przeznaczy środki pochodzące z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, z którego oprócz gmin będą mogły korzystać także samorządy powiatowe.

 

Wnioski, które otrzymały dofinansowanie w ramach FOGR:

Gmina Aleksandrów – Aleksandrów Drugi – 0,533 km

Gmina Biłgoraj – Gromada – 0,488 km

Gmina Frampol – Smoryń – 0,2 km

Gmina Goraj – Średniówka – 0,3 km

- Reklama -

Gmina Łukowa – Podsośnina – Chmielek – 1 km

Gmina Potok Górny – Lipiny Dolne – 0,32 km

 

Wnioski, które nie otrzymały dofinansowania:

Gmina Józefów – Długi Kąt – 0,24 km

Gmina Księżpol – Rakówka – 0,881 km

Gmina Tarnogród – Luchów Górny – 0,24 km

Gmina Turobin – Czernięcin Główny – 0,747

 

Celem FOGR jest szeroko pojęta ochrona gruntów rolnych, rekultywacja i zagospodarowanie gruntów oraz ograniczanie ich wykorzystywania na cele nierolnicze. Środki z Funduszu przeznacza się na ochronę gruntów rolnych, rekultywację i zagospodarowanie gruntów oraz ograniczanie ich wykorzystywania na cele nierolnicze. Pieniądze te wykorzystywane są także na budowę i modernizację dróg dojazdowych do gruntów rolnych.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.