- Reklama -

Kto wybuduje place sportowo-rekreacyjne?

Władze Tarnogrodu przymierzają się do budowy dwóch placów sportowo-rekreacyjnych Otwarte Strefy Aktywności. Na razie poszukiwana jest firma, która wykona inwestycję.

Samorząd Tarnogrodu już po raz drugi ogłosił przetarg na budowę dwóch placów sportowo-rekreacyjnych. Pierwsze postępowanie unieważniono, gdyż na konkurs wpłynęła tylko jedna oferta, a i ta przekraczała budżet, zarezerwowany na ten cel. Ogłoszono kolejny przetarg, a samorząd czeka na propozycje przedsiębiorców. Czas na złożenie ofert upływa 3 sierpnia.

- Reklama -

Place rekreacyjno-sportowe mają powstać w Tarnogrodzie przy ul. Nowej (Osiedle Błonie) oraz w Różańcu Drugim na placu przy Szkole Podstawowej. Co ma powstać w ramach Otwartej Strefy Aktywności? Będzie to siłownia plenerowa, strefa relaksu i plac zabaw o charakterze sprawnościowym. Siłownia zewnętrzna ma być wyposażona w wolnostojące urządzenia: twister-steper, rowerek na ręce i nogi, wyciąg górny podwójny, narciarz, jeździec oraz koła tai-chi. Plac zabaw będzie podzielony na dwie części, a urządzenia, jakie zostaną na nim zamontowane, to: zestaw sprawnościowy (ścianka wspinaczkowa, drabinki, pomost linowy, kładka ruchoma, urządzenia do podciągania oraz rurka do wspinania), tunel do przechodzenia oraz mostek równoważnia linowa. Oprócz tego mają być zamontowane stojaki na rowery, ławki, kosze na śmiecie, stoły z grami edukacyjnymi i siedziskami, a plac zabaw dla dzieci ma być ogrodzony. Wszystkie urządzenia, zgodnie z wymaganiami Programu OSA 2018, powinny być solidne i  posiadać co najmniej siedmioletni okres gwarancji.

Otwarte Strefy Aktywności (OSA) będą ogólnodostępnymi plenerowymi miejscami sportu, rekreacji i odpoczynku. Mają sprzyjać integracji społecznej i być skierowane do różnych grup wiekowych. Wartość zadania to kwota ponad 200 tys. zł, z czego dofinansowanie ze środków Ministra Sportu i Turystyki wynosi 100 tys. zł.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.