- Reklama -

Pieniądze dla OSP

Cztery jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Gminy Księżpol otrzymają potrzebny sprzęt. Zakup wyposażenia będzie możliwy dzięki dofinansowaniu z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Ministerstwo Sprawiedliwości.

Podpisanie umowy o dofinansowanie miało miejsce podczas dożynek gminno-parafialnych w Zaniach, które odbyły się 18 sierpnia. Podpisy pod dokumentem, na mocy którego 30 tysięcy złotych trafi do strażaków z gminy Księżpol, złożył podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Marcin Romanowski oraz wójt gminy Księżpol Jarosław Piskorski.

Na mocy podpisanego dokumentu jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych z Księżpola, Rogali, Majdanu Starego i Rakówki otrzymają bardzo potrzebny sprzęt, który zostanie wykorzystany podczas akcji gaśniczych oraz podczas ratowania osób w wypadkach komunikacyjnych. Będą to węże, prądownice, rozdzielacze, butle do aparatów, bosaki i nożyce dialektyczne, piły do szyb i mostki przejazdowe. Strażacy otrzymają także torby medyczne, nosze, deski i szyny oraz latarki, wentylatory, lizaki świetlne i radiotelefony.

- Reklama -

Sprzęt wkrótce trafi do strażaków.

*

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.