Kadius

- Reklama -

Oszuści wyłudzają pieniądze

Pomysłowość oszustów nie zna granic. Przedświąteczny okres sprzyja ich aktywnemu działaniu i jesteśmy szczególnie narażeni na straty. Wykorzystują nasze dobre serca i stajemy się ofiarami, często tracąc spore kwoty pieniędzy.

- Reklama -

Oszuści nie próżnują. Co jakiś czas słyszymy o nowych „metodach” ich działania. Wciąż w całym kraju zdarzają się przypadki oszustw „na wnuczka”, „policjanta” czy „urzędnika”. Zazwyczaj ich ofiarami padają osoby starsze.

W ostatnim czasie do wielu  mieszkańców Biłgoraja trafiły prośby o pomoc w funkcjonowaniu Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Biłgoraju. W rzekomym liście oszuści proszą o wsparcie finansowe tej placówki. Okazuje się jednak, że podany tam numer konta nie jest rachunkiem liceum, lecz oszustów, którzy dzięki ludziom dobrej woli zasilają swoje konta. Podczas niedzielnych Mszy św. dyrektor ksiądz Witold Batycki apelował o to, aby nie wpłacać pieniędzy na wskazane konto.

Na szczęście, coraz więcej osób ma świadomość tego, w jaki sposób działają oszuści i jak nie stać się ich ofiarą. Pamiętajmy jednak, że przestępcy nie pozostają w tyle i modyfikują swoje działania. Wymyślają i uprawdopodobniają swoje historie, wykorzystując ludzi starszych. Oszuści są bezwzględni i wykorzystują wszystkie preteksty, aby wyłudzić pieniądze od swoich ofiar.

Pamiętajmy, jeśli osoba, podająca się za krewnego w rozmowie telefonicznej, prosi o pieniądze, najpierw sprawdźmy, czy jest to prawdziwy krewnego. Najlepiej natychmiast przerwać rozmowę i koniecznie zadzwonić do niego na numer, który my posiadamy. Nigdy nie przekazujmy pieniędzy nieznajomym. Pamiętajmy, policja nigdy nie informuje o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i nie prosi też o przekazywanie pieniędzy nieznanym osobom.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.