- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Promocja filmów niezależnych doceniona

- Reklama -

Andrzej Klucha, instruktor BCK, odebrał statuetkę przyznaną Biłgorajskiemu Centrum Kultury za organizację najlepszych pokazów i promocję Festiwalu GRAND OFF – NAJLEPSZE NIEZALEŻNE KRÓTKIE FILMY ŚWIATA. Uroczysta gala miała miejsce 1 grudnia w Teatrze Syrena w Warszawie. Wyróżnienie to trafiło tylko do dwóch placówek w całej Polsce, organizujących Festiwal.

- Reklama -

Festiwal Grand OFF – Najlepsze Niezależne Filmy Świata to najważniejsza w Polsce inicjatywa promująca kino niezależne. To również jedno z najważniejszych wydarzeń na kulturalnej mapie kina niezależnego na całym świecie. Misją Grand OFF-u jest zaprezentowanie i wyróżnienie najlepszych niezależnych filmów nadsyłanych z różnych zakątków świata, a także nagrodzenie ich twórców. Realizacja celu odbywa się na drodze nominowania zgłoszonych produkcji. Laureaci wyłonieni są przez członków Kapituły Grand OFF – reprezentantów środowisk filmowych z 30 krajów świata. Zwieńczeniem festiwalu jest uroczysta ceremonia rozdania nagród, od 2006 roku organizowana w Warszawie, każdorazowo gromadząca 400 wybitnych postaci światowego kina. Po festiwalu wszystkie prezentowane filmy pokazywane są w kinach studyjnych w ponad 50 miejscowościach w całej Polsce.

Od czterech lat festiwalowe filmy mogą być także oglądane przez biłgorajskich sympatyków kina niezależnego dzięki zaangażowaniu i staraniom Andrzeja Kluchy, który jest pomysłodawcą i głównym organizatorem Festiwalu GRAND OFF w BCK. Właśnie on podczas uroczystej gali odebrał nagrodę za organizację najlepszych pokazów i promocję całego przedsięwzięcia.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.