- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ograniczmy wizyty na cmentarzach

Obecnie obowiązuje szereg ograniczeń związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W okresie świąt Wielkiej Nocy chętnie odwiedzaliśmy nekropolie. Jak będzie w tym roku?

Święta Wielkanocne zawsze sprzyjały wizytom na cmentarzach. Wracaliśmy myślami do naszytych bliskim zmarłych  i zapalaliśmy symboliczny znicz na ich grobach. Czy wśród tych wszystkich obostrzeń możemy iść na cmentarz?

Pamiętajmy, że od 1 kwietnia obowiązuje rozporządzenie nakładające liczne ograniczenia, w tym zakaz przemieszczania się. Wyjątek to załatwianie niezbędnych spraw życia codziennego. 

Wizyty na cmentarzach nie są wprost wymienione w rządowym rozporządzeniu. Jednak władze miasta apelują do mieszkańców o ograniczenie takich wizyt. – Mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców,apeluję o ograniczenie wizyt na cmentarzach zlokalizowanych na terenie Miasta.Jeżeli jednak wybierzemy się na cmentarz, to zachowajmy wszelkie zasady bezpieczeństwa:  zachowajmy co najmniej 2 metrowy odstęp między osobami odwiedzającymi, używajmy środków ochrony indywidualnej (maseczki i rękawiczki), ograniczmy czas przebywania na cmentarzach do niezbędnego minimum – apeluje burmistrz Janusz Rosłan

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Mario mówi

    Na cmentarzu 2 metry odległości a w sklepie ludź przy ludziu . Robiłem zakupy w markecie stoje czekam wziąść mleko ser no ale kobita bierze metry no moja kolej uf teraz ja i co 3 inne osoby to samo już metry nie obowiązują itp itd w jednej alejce 3-4 osoby i znowu metry ??? uciekać , zwrócić uwagę ? Komu ?

  2. Rycho Rysiński mówi

    Niech zaapeluje do Kaczyńskiego i jego świty… 🙁

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.