- Reklama -

Ogólnopolski sukces

Uczennice I LO im. ONZ w Biłgoraju uzyskały ogromny sukces w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o tematyce ekologicznej z cyklu „Ziemia jest jedna – LAS” organizowanym przez Galerię MDK „Śródmieście” we Wrocławiu.

Jedną z dwóch głównych nagród przyznanych przez jury konkursu w kategorii grafika komputerowa otrzymała Edyta Siwko z klasy I za wyjątkowo piękne ujęcie obrazu lasu, w którym obok siebie mogą żyć ludzie i zwierzęta. Praca Marleny Paluch z klasy III również spotkała się z uznaniem jury i uczennica otrzymała wyróżnienie. Natomiast do wystawy pokonkursowej jako wyróżnienie honorowe zostały zakwalifikowane prace: Adrianny Jurczak z klasy III, Klaudii Gałki z klasy III i Zuzanny Markiewicz z klasy II. I LO im. ONZ w Biłgoraju otrzymało także podziękowanie za realizację pięknej idei wychowania przez sztukę i dla sztuki.

Na konkurs wpłynęło 1097 prac plastycznych (malarstwo, rysunek, grafika, rzeźba, fotografia) ze 112 placówek oświatowych i pracowni plastycznych z całej Polski.

Dziewczęta uczą się w klasach o profilu graficznym i pracują pod kierunkiem pani Anny Dobraczyńskiej, nauczyciela grafiki komputerowej.

I LO im. ONZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.