- Reklama -

- Reklama -

Ogólnopolska Gala Orlen „Moje miejsce na Ziemi”

W ubiegłą środę w Warszawie odbyła się ogólnopolska gala PKN Orlen, podczas której miało miejsce wręczenie grantów dla organizacji z całej Polski w ramach programu grantowego "Moje miejsce na Ziemi".

- Reklama -

Wśród uczestników znalazły się organizacje z terenu powiatu biłgorajskiego. Było to Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa, reprezentowane przez Joannę Szoździńską oraz Beatę Kubaj, a także Ochotnicza Straż Pożarna w Chmielku, w imieniu której nagrodę odebrała koordynator projektu Wioleta Kryń. W tym samym projekcie grant dla KGW Biszcza zdobyło także Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Biskiej.

Podsumowanie pierwszej edycji programu grantowego połączone z uroczystą galą odbyło się 28 listopada w Warszawie. Wsparcie finansowe w wysokości od 3 do 15 tysięcy złotych otrzymały fundacje, stowarzyszenia, instytucje kultury, Ochotnicze Straże Pożarne, szkoły i inne organizacje działające na rzecz społeczności lokalnej. Laureaci będą realizować swoje projekty w całej Polsce do końca czerwca 2019 roku.

- Reklama -

– Zarówno Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa, jak i OSP Chmielek będą realizować cykl warsztatów kulinarnych, w których będą mogli uczestniczyć wszyscy mieszkańcy. Grant uzyskany przez OSP Chmielek pozwoli na zakup sprzętu kuchennego do pomieszczenia OSP w Chmielku. Natomiast Stowarzyszenie Kobiet Gminy Łukowa w ramach tego projektu chce zakupić naczynia i wyposażyć kuchnię – mówi Wioleta Kryń, koordynator obu projektów. – Jest to pierwszy tego typu grant, pozyskany przez te organizacje. Otrzymane środki pozwolą nie tylko na zakup sprzętu, ale przyczynią się także do integracji społeczności lokalnej oraz do inicjowania wspólnych działań, dlatego z wielką przyjemnością chcę pomagać takim organizacjom, oczywiście bez żadnych profitów – dodaje. 
– Cieszymy się z tak dużego wyróżnienia. Zdobycie grantu w projekcie ogólnopolskim „Moje miejsce na Ziemi” to dla nas bardzo duży zaszczyt – przyznaje prezes Stowarzyszenia Kobiet Gminy Łukowa Joanna Szoździńska. – Najbliższe warsztaty odbędą już na początku przyszłego roku i już dziś zapraszamy do udziału wszystkie chętne osoby – dodaje.

 

W ramach programu „Moje miejsce na Ziemi” ponad 2 mln zł trafiło do 300 organizacji z całej Polski. Wszystkich wniosków wpłynęło ponad 1100, więc konkurencja była dość wysoka. Laureaci zostali wyłonieni w drodze konkursu przez Radę Programu, składającą się z przedstawicieli Fundacji Orlen. Najwyższą ocenę otrzymały te inicjatywy, które przyczynią się do pozytywnych zmian w lokalnym otoczeniu, zaangażują mieszkańców oraz wyróżniały się oryginalnością projektu.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.