Moto Tech

- Reklama -

Ogień siał zniszczenie

We wtorkowy poranek  do Stanowiska Kierowania Dyżurnego Komendy Powiatowej PSP w Biłgoraju wpłynęło zawiadomienie o pożarze suszarni z tytoniem w miejscowości Zamch.W działaniach udział brała m.in. jednostka OSP KSRG Obsza. Oto jej relacja z akcji.

„Nasza jednostka została zaalarmowana o godz 6.45 a już po kilku minutach zastęp w pełnej obsadzie alarmowo zmierzał pod wskazany adres. Na miejscu zastaliśmy miejscowych ochotników którzy przygotowali linię gaśniczą i działali na miejscu akcji. Rota strażaków z naszej jednostki ubrana w aparaty ochrony dróg oddechowych weszła do suszarni gdzie za pomocą dwóch prądów wody gaszono palący się tytoń, a następnie wyciągano spalone wieszaki wraz z surowcem.

- Reklama -

Najczęstszą przyczyną pożaru suszarni z tytoniem jest samozapłon lub rozszczelnienie układu grzewczego, w tym przypadku również tych rolników spotkało to nieszczęście. Surowiec uległ całkowitemu spaleniu a suszarnia została poważnie uszkodzona przez wysoką temperaturę jaka towarzyszy podczas pożaru. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają Strażacy z JRG Biłgoraj oraz Policjanci którzy również uczestniczyli w akcji.

Działania zakończono przed godziną 8.00 a służby rozjechały się do swoich miejsc stacjonowania.  Siły i środki zadysponowane: OSP KSRG Obsza, OSP Zzamch, JRG PSP Biłgoraj, Policja.”

Fot: OSP KSRG Obsza

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.