- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Oczy skierowane na Turobin. Zakopią topór wojenny?

Może być ciekawie w gminie Turobin. Nawet bardzo ciekawie. Dziś 90-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rokitowie. A tam m.in. poświęcenie nowego samochodu, mocno wyczekiwanego przez strażaków. I być może okazja do zakopania "topora wojennego", a dla dobra i bezpieczeństwa mieszkańców uściśnięcia sobie ręki: - Liczy się przede wszystkim współpraca - zapowiada wójt gminy, Andrzej Kozina.

- Reklama -

Wystarczy zerknąć na komentarze w internecie, pod naszymi informacjami o sytuacji OSP Rokitów, ale też o wszelkich inwestycjach w Turobinie. Atmosfera wrzenia, kontrowersji i wzajemnych oskarżeń, cały czas się utrzymuje. Czy dziś w końcu współpraca rozpocznie nowy rozdział?  Dowiemy się za kilka godzin.

Początek dzisiejszej uroczystości w Rokitowie o godzinie 12:00. Udział zapowiadają przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej PSP, Komendy Powiatowej PSP, parlamentarzyści i władze gminy Turobin.

Grzegorz Wróbel

Przy okazji tego święta, z komendy PSP zostanie przekazany wysłużony, ale nadal sprawny samochód kwatermistrzowski marki Ford Transit z 2011 roku.Strażacy dostaną także wsparcie od gminy Turobin:

– Gmina Turobin w ramach współpracy z PSP, przekaże na fundusz wsparcia 25 tys zł na zakup innego samochodu. Jest to już 6 samochód strażacki, który Gmina Turobin pozyskała w ciągu 4 lat, korzystając z różnych form pozyskiwania środków zewnętrznych. Mamy nadzieje, że ten samochód przyczyni się do tego, że jednostką OSP z Rokitowa zasilą młodzi druhowie, którzy w przyszłości tak pokierują jednostką, by mogła jak najlepiej służyć i pomagać mieszkańcom. Już jakiś czas temu proponowaliśmy przekazanie jednostce samochodu Ford Transit, którego stan prawny został uregulowany, pojazd został zarejestrowany, a jednostka OSP Turobin przekazała go gminie. W tej chwili pojazd służy jako gospodarczy. Cieszy nas to, że pojawiła się szansa na pozyskanie innego pojazdu z PSP Biłgoraj i został on przekazany do OSP Rokitów. Liczy się dobra współpraca i bezpieczeństwo mieszkańców, bo to jest najważniejsze – mówi wójt gminy Turobin, Andrzej Kozina.

My życzymy miłego i rodzinnego świętowania!

 

 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

fot: zdjęcie ilustracyjne (Sołectwo Rokitów)

- Reklama -

10 Komentarze
 1. Anonim mówi

  Konkurs na najbardziej samotną osobę w dniu wczorajszym w Rokitowie 321….

 2. Strażak mówi

  Nova taką płodna nocą ,dzisiaj do południa nic o Turobinie nie napisała .

 3. Anonim mówi

  Katoliku z ostatnim słowem twojej wypowiedzi trudno się nie zgodzić, tak było jak piszesz.

 4. Mieszkaniec mówi

  Wójt daje im samochód nawet lepszy niz ten co mieli. Rokitów powinien sie cieszyć a Radny uspokoić.

 5. Katolik mówi

  Tak ,tak.Wedlug niektórych Kozina powiem iść z Turobina do Rokitowa na kolanach,ubrany w worek i szlochać błagając o wybaczenie i odpust zupełny.
  W końcu poczynił niesamowitą zbrodnie i grabież.

 6. Gmina Turobin bez pudru mówi

  Wójt ma szansę na naprawienie swoich błędów zobaczymy czy sprosta

 7. Zapraszamy. mówi

  Miarą wielkości człowieka, jest umiejętność przyznania się do błędu i przeproszenia.

 8. OSP Żurawie mówi

  Czy tekst powyżej to tekst przemówienia wójta na dzisiejszej uroczystości?

 9. Mieszkaniec mówi

  Zaczyna się robienie wariatów z rokitowskich strażaków

 10. Strażak mówi

  Płodna noc dla Novej, Wójt rakiem wycofuje się z rozpętanego kilka lat temu konfliktu,ale ciągle próbuje zrzucić winę za niego na strażaków.Wystarczy ,krótkie słowo przepraszam i nie trzeba artykułów wpisujących się w Pana tezę.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.