- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Obwodnica Tarnogrodu na rządowej liście dofinansowania

Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Dróg zostanie wybudowana obwodnica Tarnogrodu. Dofinansowanie to może sięgnąć nawet 80 % inwestycji. Jest to długo oczekiwana inwestycja, która poprawi bezpieczeństwo, komfort życia mieszkańców Tarnogrodu i usprawni ruch na drodze W835.

Pod koniec października zorganizowane zostały konsultacje społeczne dotyczące budowy obwodnicy miasta Tarnogród w ciągu drogi wojewódzkiej nr 835. Pisaliśmy o tym w artykule: https://gazetabilgoraj.pl/tarnogrod-doczeka-sie-obwodnicy/

Wczoraj 22 grudnia Premier RP Mateusz Morawiecki ogłosił, że do rządowego programu budowy 100 obwodnic włączone zostają kolejne inwestycje. W naszym województwie dofinansowane zostaną 4 obwodnice: Tarnogrodu, Opola Lubelskiego (pierwszy etap), Hrubieszowa oraz Chełma (południowa część). Rządowe dofinansowanie sięgać będzie nawet do 80 procent kosztu inwestycji. Szczegółowa lista tutaj https://www.gov.pl/web/premier/rzad-dofinansuje-budowe-51-obwodnic-w-calym-kraju.

– W ciągu najbliższych lat chcemy przyspieszyć budowę kolejnych obwodnic polskich miast i do zapowiedzianych już 100 dokładamy kolejne 50. Cały program ma wartość ponad 4,5 miliarda złotych, a to nie jest nasze ostatnie słowo! Nieustannie rozmawiamy z Polakami, reprezentującymi ich parlamentarzystami i samorządowcami i inicjujemy kolejne inwestycje tam, gdzie są najbardziej potrzebne – mówił premier Mateusz Morawiecki.

Obwodnice to nie tylko bezpieczeństwo mieszkańców i wyprowadzenie ruchu tranzytowego z centrów miast, ale również potężny impuls do rozwoju ekonomicznego, kulturalnego i turystycznego całego regionu. Nowa infrastruktura powstanie w ciągach dróg wojewódzkich. To pozwoli na odciążenie ruchu drogowego w wielu miejscowościach oraz zwiększy bezpieczeństwo mieszkańców. Ruch z centrów miast zostanie skierowany na nowo budowane obwodnice.

- Reklama -

W ramach programu obwodnicowego w całej Polsce powstanie ok. 820 km nowych zadań. Na realizację tego zadania rząd przeznaczy łącznie 28 mld zł. 

- Reklama -

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Grzegorz mówi

    Czy gdzieś da się zapoznać z projektowanym przebiegiem tej obwodnicy?

  2. Zbigniew mówi

    Kto jeszcze wierzy w te bzdety i obietnice zwłaszcza Pana Premiera….to jest lista pobożnych życzeń a nie lista obwodnic które może powstaną ale na pewno nie za tego rządu.. Już wybudowali CPL na którym w najlepsze rośnie trawa ale prezesi budowy od kilku lat biorą sowite wynagrodzenia… jakieś tabliczki przybijali do budowy promu który nigdy nie powstał itd itd….tak samo będzie i z obwodnicami ale na papierze ładnie wygląda a jak brzmi….

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.